Euro
10.1118
0.06%
Dolar
8.58
0.32%
Altın
495.53
0.25%
Borsa
1.346
-0.26%
Bitcoin
319.698
-1.19%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Kangal ölen sahibinin mezarını her gün ziyaret ediyor

  Ordu'da 1 yıl önce vefat eden İsmail Öztürk'ün kangal cinsi köpeği Zozo, sahibinin mezarını her gün ziyaret ediyor.
  • İHA
  • 28.03.2015 - 15:04
  Kangal ölen sahibinin mezarını her gün ziyaret ediyor

  zozo

  Ordu'da 1.5 yıl önce henüz yavru iken aldığı köpeği Zozo'yu sahiplenen ve çok seven İsmail Öztürk, geçen yıl 10 Şubat 2014 tarihinde vefat etti. Öztürk, evin yakınında bulunan aile kabristanına defnedildi.

  HER GÜN MEZARI ZİYARET EDİYOR

  Sahibinin vefatından sonra onun yokluğuna alışamayan Zozo, o günden bu yana her gün sahibinin mezarını ziyaret ediyor. Her gün mutlaka 5 dakika kadar sahibinin mezarını ziyaret eden Zozo, görenleri imrendiren bir sadakat ve vefa örneği sergiliyor.

  Kangal ölen sahibinin mezarını her gün ziyaret ediyor VİDEO

  Kangal ölen sahibinin mezarını her gün ziyaret ediyor #2

  "SADAKATİNİ HEP GÖSTERİR"

  İsmail Öztürk'ün oğlu Zafer Öztürk, Zozo'yu henüz bir haftalık iken aldıklarını belirterek, "Babam Zozo'yu çok severdi. Adeta çocuğu gibi baktı. Babamı bir yıl önce kaybettik. Ben birkaç kere geldiğimde Zozo'yu mezarın üstüne yatıp uzanmış gördüm. Zaman zaman benimle birlikte gelir mezarın üzerine yatar, uzanır sadakatini gösterir" dedi.

  "ZOZO ÇOK FARKLI BİR KÖPEK"

  İsmail Öztürk'ün torunu Furkan Öztürk de Zozo'nun sadık bir köpek olduğunu ifade ederek, "Zozo, dedemin vefatından kısa bir süre önce geldi bize. Her gelişimizde bizimle birlikte mazara geldi, kimi zaman mezarın üstüne yattı. Kimi zaman köyde kaldığımda onu burada mezar üstünde gördüğüm oldu. Daha önce çok köpeğimiz oldu. Ama ben ilk defa böyle bir köpek gördüm. Zozo, çok farklı" diye konuştu.

  Kangal ölen sahibinin mezarını her gün ziyaret ediyor #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir