Petrol
92.8
0.50%
Euro
18.2584
0.07%
Dolar
17.9538
0.22%
Altın
1.016
-0.55%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
425.100
-1.34%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Kartal'da çöken binada kızını kaybeden anne aynı yerde

  10 ay önce çöken 7 katlı binada kızını kaybeden anne, “Kızıma mezar olan yerde oturmak istemiyorum" dedi.
  • İHA
  • 04.12.2019 - 10:05
  • Güncelleme : 04.12.2019 - 10:05
  Kartal'da çöken binada kızını kaybeden anne aynı yerde

  Kartal’da Yeşilyurt Apartmanı'nın çökmesiyle 21 kişi hayatını kaybetmiş, olay günlerce ülke gündeminde geniş yer tutmuştu.

  Bina sakinlerinden biri olan Güler Yılmaz da evde kızı Şevval Yılmaz ile bulunduğu sırada o dehşet verici olayı yaşamış ve kızıyla beraber enkaz altında kalmıştı.

  KIZININ CANSIZ BEDENİNE ULAŞILMIŞTI

  Güler Yılmaz enkaz altından 6 saat sonra yaralı halde kurtarılırken, Şevval Yılmaz’ın cansız bedenine 3 gün sonra ulaşılmıştı.

  Kartal'da çöken binada kızını kaybeden anne aynı yerde ViDEO

  301 GÜN SONRA ORAYA GİTTİ

  Kızlarını kaybeden acılı anne ile baba, facia gibi olaydan 301 gün sonra çöken binanın olduğu yere gittiler. Yıkılan binaların yerine yeni yapılan binaları gören anne Güler Yılmaz, yeni yapılan binada oturamayacağını, buradan her geçişinde o anları hatırladığını belirtti.

  Kartal da çöken binada kızını kaybeden anne aynı yerde #1

  "HİÇBİR ŞEY ONU GETİREMEZ"

  Güler Yılmaz, “Ne söyleyebilirim ki? Hep üzüntü, ağlamak. 22 yaşında, bütün hayalleri yarım kalmış kızımı kaybettim. En büyük acımız bu. Ayağımda kırık var, şu anda fizik tedavi görüyorum. O geçer ama kızımın acısı, hiçbir şey onu geri getiremez. Suçlular kimse kesinlikle cezasını çekmesini istiyorum. Sonuna kadar da bunun mücadelesini vereceğim.” dedi.

  Kartal da çöken binada kızını kaybeden anne aynı yerde #2

  "İSTANBUL'DA BEKLENEN BÜYÜK DEPREM OLUYOR SANDIM"

  Binanın çökme anını anlatan Güler Yılmaz, “Kızımla ikimiz ayrı yerlerdeydik. Birden tavandan taşlar başımdan aşağı yağmaya başladı. Kızıma da Şevval diye seslendim. Ben İstanbul’da beklenen büyük deprem oluyor sandım. Kızım da kaçmaya başladı. Muhtemelen koridorda yakalandı. Göçük altında ne hissedebilirim ki ? O anda ölüyorum sandım. Kelime-i şehadet getirdim. İnancımı kaybetmedim. Hep seslendim. Seslenmeseydim zaten şu an burada olmazdım. Elime ufak bir taş parçası geçti. Onunla sesler çıkardım, ‘kızım da ben de ölmedik burada yaşıyoruz, bizi kurtarın’ diye” şeklinde konuştu. Ayrıca Güler Yılmaz, “Ben 6 saat kaldım. Kızım 3 günün sonunda çıkarıldı. Tabii ki benim bundan haberim yok. Ben 20 gün hastanede yattım ve kızımın ölümü psikologlar eşliğinde söylendi bana.” dedi.

  Kartal da çöken binada kızını kaybeden anne aynı yerde #3

  "KIZIMA MEZAR OLAN YERDE OTURMAK İSTEMİYORUM"

  Yeni yapılan binada oturamayacağını kaydeden Güler Yılmaz, “Kesinlikle ben burada oturmayı düşünmüyorum. Çünkü ben evi dışarıdan dahi gördüğümde o an gözüme geliyor. Kızıma mezar oldu burası. Ama oğlum var, oğlum taşınacak oraya. En azından evimizin sağlam yapılması tabii ki sevindirici bir olay. Temelinin nasıl atıldığını gördük. Keşke bunlar en başta olsaydı. Binaların sağlam olmayışından göçük enkazları kaldırma süresi ertelendi. Belki benim yavrum kurtulmuş olacaktı şu anda. Onların yüzünden 5-6 saat engellendi çalışmalar. Kesinlikle cezalandırılmalarını istiyorum. Hayalleri vardı, iki ay sonra mezun olup hemşire olacaktı. Sözlüydü, nişanı olacaktı. Mesleğine başlayacaktı. Bunların hepsi yarım kaldı. Kızıma mezar olan yerde oturmak istemiyorum. Ben buraya dışarıdan geçerken de bakamıyorum.” dedi.

  Kartal da çöken binada kızını kaybeden anne aynı yerde #4

  HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

  Öte yandan, yıkılan binaların yerine yeni yapılan binalarda gelinen son durum drone ile havadan görüntülendi. Binaların yapımında sona gelindiği görüldü.

  Kartal da çöken binada kızını kaybeden anne aynı yerde #5

  Kartal da çöken binada kızını kaybeden anne aynı yerde #6

  Kartal da çöken binada kızını kaybeden anne aynı yerde #7

  Kartal da çöken binada kızını kaybeden anne aynı yerde #8


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir