Kırıkkale'de karantinadaki aile cenazeye gidince ceza yedi
AA

Kırıkkale'nin merkezine bağlı Çalılıöz Mahallesi'nde yaşayan evli ve 2 çocuk annesi Zöhre Saygısız'ın, koronavirüs şüphesi ile yaptırdığı PCR testi pozitif çıktı.

Bunun üzerine, Zöhre Saygısız'ın yanı sıra kendisiyle temaslı eşi Emre Saygısız ve 2 çocuğu evlerinde izalosyona alındı. İzolasyon devam ettiği sırada aile, Emre Saygısız'ın annesinin vefat ettiğini öğrendi. Ölüm haberini alan aile, evi terk edip cenaze yerinde akrabaları ile bir araya geldi.

Kırıkkale'de karantinadaki aile cenazeye gidince ceza yedi

KYK'DA KARANTİNAYA ALINDILAR

İhbar üzerine ailenin evine giden polis ekibi, Saygısız ailesinin evde olmadığını tespit etti. Bunun üzerine aileyi telefonla arayan ekip, evlerine dönmelerini sağladı. Karantinada olması gereken Zöhre ve Emre Saygısız çiftine 4 bin 50'şer TL ceza uygulandı. Karı koca ve 2 çocuğu, daha sonra Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdunda karantinaya alındı.

ANNESİNİN CENAZESİNE GİTTİ

Temaslı Emre Saygısız, kendisini ve ailesini yurda karantinaya götüren denetim ekiplerine, "Yok abi yaz cezayı. Annem vefat etti benim acım var. Raporu da sana gönderdim. Ben nasıl gitmeyim annemin cenazesine" diye sitem etti.

Kırıkkale'de karantinadaki aile cenazeye gidince ceza yedi

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)