Euro
15.2339
-0.44%
Dolar
13.4605
-0.34%
Altın
797.2430
-0.40%
Borsa
1910
-5.02%
Bitcoin
495.524
2.30%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Kocaeli’nde fabrika yangını

  Kocaeli'nde bir fabrikada, sebebi henüz belirlenemeyen nedenle yaşanan patlama sonucu çıkan yangın, saatlerdir söndürülmeye çalışılıyor.
  • DHA
  • 19.06.2015 - 10:32
  Kocaeli’nde fabrika yangını

  Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde bir petro kimya tesisinde, saat 03.00'de meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangında, bu tesis ile yakındaki bir otomotiv fabrikasına ait yedek parça deposu ve bir piliç firmasına ait kesimhane yandı. Can kaybı olmayan yangınlarda büyük maddi hasar meydana geldi.

  YANGIN KISA SÜREDE BÜYÜDÜ

  Birçok fabrika ve atölye ile küçük işletmelerin bulunduğu Başiskele ilçesinin Vezirçiftliği Mevkii'nde faaliyet gösteren, eski adı Erkim Boya olan İspet Petro Kimya adlı atık boya geri kazanım tesisinin üretim bölümünde, atık boya kazanında saat 03.00'de patlama meydana geldi. Patlamanın ardından başlayan yangın, kısa sürede büyüyerek fabrikayı sardı.

  Kocaeli'nde saatlerdir yanan fabrika VİDEO

  Kocaeli’nde fabrika yangını #1

  Olay yerinin yakınında bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nden arazözler sevkedildi. Bu arada yangında kimyasal maddeler yandığından Tüpraş'tan da kimyasal yangınlara müdahalede kullanılan arazözlü ekipler takviye olarak geldi.

  Kocaeli’nde fabrika yangını #2

  Ancak yapılan müdahaleye rağmen fabrikayı tamamen saran alevler, saat 04.30'da hemen yanında bulunan bir otomotiv fabrikası için üretim yapan yan sanayii malzeme deposuna sıçradı.

  Kocaeli’nde fabrika yangını #3

  İtfaiye ekiplerinin yoğun çalışmasına rağmen kontrol altına alınamayan alevler, saat 07.30'da da bu kez yanındaki Güncanlar Piliç firmasının kesim tesisine sıçradı.

  Kocaeli’nde fabrika yangını #4

  Yangında petrokimya fabrikası, otomotiv yan sanayi deposu ile piliç kesim tesisi kullanılamaz hale geldi.  

  Saat 09.00 sıralarında itfaiye ekipleri soğutma çalışması yaparken, bölgeden dumanlar yükselmeye devam etti.

  Hurriyet.com.tr'nin edindiği bilgiye göre yangın Erkim Boya Fabrikası'nda çıktı. Ancak yangın bir süre sonra çevredeki bazı tesisleri de etkisi altına almaya başladı.


  Görüş Bildir