Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.812
2.04%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  Köylerine hasret kalmamak için kamera taktırdılar

  Kırşehir’in İsahocalı köyünde yaşayan köylüler, hırsızlık olaylarının önüne geçmek ve gurbetçilerin hasret gidermesi için köyün giriş ve çıkış noktalarına kamera sistemi kurdu.
  • İHA
  • 08.12.2019 - 16:44
  Köylerine hasret kalmamak için kamera taktırdılar

  Kırşehir’in Kaman ilçesine bağlı İsahocalı köyü muhtarlığı, köyde özellikle olası hayvan hırsızlıkları için başlattığı güvenlik önlemlerini gurbette yaşayan hemşehrilerinin sıla hasretini gidermeleri amacıyla da kullanmaya başladı.

  Köyün giriş ve çıkışları ile köye hakim noktalara, 4 farklı güvenlik kamerası yerleştirildi.

  İSTEDİKLERİ SAATTE KÖYLERİNİ İZLEYEBİLİYORLAR

  Yaz-kış yaklaşık 3 bin kişinin yaşadığı İsahocalı köyü, 7 gün 24 saat güvenlik kameraları ile gözetleniyor. Güvenlik kameraları ile takip edilen köyde vatandaşlar, huzur içerisinde yaşamlarını sürdürürken, gurbetteki vatandaşlar da istedikleri saatte köylerini izleyerek hasret gideriyor.

  Köylerine hasret kalmamak için kamera taktırdılar #1

  "EVLERİ GÜVENDE, RAHAT OLSUNLAR"

  Köy sakinlerinden Mehmet Dede, kamera sistemlerinin köyde olmasının çok iyi olduğunu anlattı. Dede, yaptığı açıklamada, “Köyümüzde kameranın olması çok iyi. Avrupa'da olanlar ve şehir dışında olanlar istedikleri zaman köyü izleyebiliyor. Emniyet açısından da güzel oluyor çok memnunuz.” dedi. Köy sakinlerinden Aydın Köse ise “Köyün belirli noktalarında 4 tane kamera ile bütün köy izleniyor. Gurbetteki köylülerimiz rahat olsunlar, buradaki evleri güven içerisinde. Onlar hasret giderip köylerini seyredebiliyorlar. Uygulamadan çok memnunuz.” ifadelerini kullandı.

  Köylerine hasret kalmamak için kamera taktırdılar #2

  7/24 KAMERA AÇIK

  Köy muhtarı Abdullah Ulusoy da kameraların 7 gün 24 saat açık olduğunu belirttiği açıklamasında, “Kameraları hem güvenlik açısından hem de gurbetteki köylülerimizin hasret gidermesi için 7 gün 24 saat devamlı görüntü veriyoruz. Güvenlik açısından her köyün ihtiyacı. Gurbette yaşayan köylülerimiz çok. Bunlar köy hasretini çekiyorlar bazıları her yıl gelemiyor. Biz de o açıdan bu kameraları koyduk ki vatandaşlarımız köy hasretini gidersinler.” diye konuştu.

  Köylerine hasret kalmamak için kamera taktırdılar #3

  5 YIL ÖNCE KURULDU, BU YIL AKTİF EDİLDİ

  Köye, kamera sistemleri 5 yıl önce kurulmasına rağmen aktif hale 2019 yılında getirildi.

  Köylerine hasret kalmamak için kamera taktırdılar #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir