Euro
10.1116
0.52%
Dolar
8.5879
0.73%
Altın
486.26
1.2%
Borsa
1.423
0.33%
Bitcoin
408.107
0.52%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Manisa’da kaybolan 2 teknisyen bulundu

  Karda kaybolan 2 teknisyen 6 saatlik bir çalışmanın ardından kurtarıldı.
  • İHA
  • 18.01.2019 - 04:48
  Manisa’da kaybolan 2 teknisyen bulundu

  Manisa'da GSM şirketinde görevli İlyas Ermiş ve Mustafa Çelik isimli teknisyenler baz istasyonu arızası için geldikleri bölgede bir noktaya kadar araçlarıyla gittiler ve daha sonra yaya olarak istasyona ulaşmaya çalıştılar. İşlerini bitirdikten sonra dönüş yolunda kar yağışının devam etmesi nedeniyle yollarını kaybettiler. Yollarını kaybeden teknisyenler saat 18.30 civarında kaybolduklarını jandarmaya bildirdiler.

  Manisa’da kaybolan 2 teknisyen bulundu #1

  KURTARMA EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ


  İhbarın alınmasının hemen ardından olay yerine hareket eden Demirci İlçe Jandarma Komutanlığı ve kurtarma ekipleri kaybolan teknisyenlerin Söğütçük ile Sarıçayır mesire sahası arasında bir bölgede olduklarını değerlendirdi.
  Araçlarla ilerlemek mümkün olmayınca Manisa Büyükşehir Belediyesi yol yapım bakım ve onarım Dairesi Başkanlığı ve itfaiye ekipleri bölgeye getirilen kepçe ve greyderlerin kar küremesi ile zorlu bir çalışma başlattı. Hava sıcaklığının -5,-7 arasında sürekli değiştiği rakımı yüksek bölgede kar kalınlığı da yer yer 2 metre olunca çalışmalar yavaşladı. Belli bir noktaya kadar iş makinelerinin açtığı yoldan ilerleyen ekipler daha sonra bir kepçe ile ilerleyebildi. Diğer araçların beklemeye başladığı süreçte kurtarma için başlanan saatten 6 saat zaman çoktan tüketilmişti.

  Manisa’da kaybolan 2 teknisyen bulundu #2

  Kepçe yardımı ile kayıp teknisyenlerin bulunduğu yer olarak düşünülen bölgeye doğru ilerledikçe jandarma havaya ateş ederek sesle kayıplara ulaşmaya çalıştı. Yapılan bir atışın ardından kayıp teknisyenler zifiri karanlıkta gelen ekibe seslerini duyurmayı başardılar.

  Manisa’da kaybolan 2 teknisyen bulundu #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir