Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
499.609
-10.31%
1ºC
İstanbul
Kar 1 C
  Miçotakis'ten Türkiye'ye konuşalım çağrısı

  Miçotakis'ten Türkiye'ye konuşalım çağrısı

  Miçotakis, Amerikan CNN kanalında Türkiye ile ikili ilişkilere ve Doğu Akdeniz’deki duruma değindi. Miçotakis buradaki açıklamalarında Türkiye ile konuşmak istediğini söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 20.08.2020 - 10:48

  Avrupa Birliği'nden gelen tüm tehditlere rağmen Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerini sürdüren ve bölgeye donanmasını gönderen Türkiye, dengeleri değiştirdi.

  Türkiye'nin bölgedeki adımları, sonuç veriyor.

  Doğu Akdeniz'deki haklarından asla vazgeçmediğini belirten Türkiye'nin mücadelesinden sonra dünya ülkelerinden Türkiye'ye art arda kınamalar gelirken, Yunanistan ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Avrupa Birliği'nden medet bekliyor.

  Son olarak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın için müjdemiz var söyleminin doğalgazın bulunduğu şekilde yorumlanması Yunanistan'ı da hareketlendirdi.

  MİÇO'DAN GERİ ADIM

  Türkiye'ye karşı tehditkar açıklamalarda bulunan Yunan Başbakan Kiriakos Miçotakis geri adım attı ve Türkiye'ye karşı iki uygar komşu gibi diyalog başlatma çağrısında bulundu.

  CNN kanalının sunucusu Christiane Amanpour röportajında, Türkiye ile ikili ilişkilere ve Doğu Akdeniz'deki duruma değinen Miçotakis açıklamalarında şu ifadeleri kullandı.

  Miçotakis'ten Türkiye'ye konuşalım çağrısı İZLE

  "İKİ UYGAR KOMŞU GİBİ KONUŞMALIYIZ"

  "Türkiye ile tek bir görüş ayrılığı var, deniz bölgelerinin belirlenmesi ve biz, iki uygar komşu gibi oturup bunu konuşmamız gerektiğini söyledik. Eğer bu sorunu aramızda çözemezsek Uluslararası Mahkeme'ye başvurabiliriz"

  "GERİLİM ARAMIYORUZ"

  "Egemen haklarımızı savunmaya devam edeceğiz, ama bir gerilim aramıyoruz ve Türkiye'ye mesajımız basit: meydan okumaya son verin ve gelin uygarca konuşalım"

  Miçotakis ten Türkiye ye konuşalım çağrısı #1


  Görüş Bildir