Petrol
82.8
0.06%
Euro
17.7424
0.05%
Dolar
18.4522
-0.12%
Altın
963.12
0.01%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
355.850
1.54%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  MLKP'nin sözde Ovacık sorumlusu öldürüldü

  MLKP'nin sözde Ovacık sorumlusu öldürüldü

  Terör örgütü MLKP'nin sözde Ovacık sorumlusu 'Arjin Selçuk' kod adlı Berfu Dilan Canbey, güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürüldü.
  • DHA
  • 14.09.2016 - 15:27

  Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 8 Eylül günü arazi araması yapan güvenlik güçlerine teröristler tarafından ateş açılması üzerine çatışma çıktı. Yaklaşık 30 dakika süren çatışma sırasında helikopterler teröristlerin bulunduğu alanları ateş altına aldı.

  SÖZDE OVACIK SORUMLUSU

  Çatışmanın ardından güvenlik güçlerinin bölgede yaptığı arazi aramasında farklı noktalarda kan izlerine rastlandı, ancak cesetler ele geçirilemedi. Güvenlik birimlerinin yaptığı araştırmalar sonucunda yasa dışı silahlı sol terör örgütü MLKP'nin Ovacık sorumlusu olan 'Arjin Selçuk' kod adlı Berfu Dilan Canbey'in Kozluca Köyü'ndeki çatışmasında ağır yaralı olarak arkadaşları tarafından çatışma bölgesinden çıkarıldığı ancak daha sonra öldüğü tespit edildi.

  MLKP nin sözde Ovacık sorumlusu öldürüldü #1

  AİLESİNE HABER VERDİLER

  Öldürülen Canbey'in cesedinin Kozluca Köyü yakınlarında örgüt üyeleri tarafından toprağa gömüldüğü ve ailesine de haber verilerek gelip cenazeyi almalarının istendiği öğrenildi.

  Güvenlik güçlerinin yaptığı araştırmada da çatışmada öldürülen Diyarbakır'ın Ergani İlçesi nüfusuna kayıtlı Canbey'in cenazesinin örgüt üyeleri tarafından Kozluca yakınlarında toprağa gömüldüğü ve cenazenin olay bölgesinden alınarak Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği belirtildi.


  Görüş Bildir