Dolar
6.8633
-0.0101%
Euro
7.8444
0.2351%
Altın
1808.38
-0.0596%
Borsa
117741.1
-0.5553%
G. Altın
399.379
-0.0055%
Bitcoin
63289.23
-0.704%
23ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 23 C

  Müşterilerin gözdesi üniversiteli 'Şoför Fatma'

  Muğla'da yüksek lisans öğrencisi 24 yaşındaki Fatma Aysu, baba mesleği taksi şoförlüğü yaparak aile bütçesine katkı sağlıyor.
  • AA
  • 05.09.2017 - 12:24
  Müşterilerin gözdesi üniversiteli 'Şoför Fatma'

  Muğla'nın Fethiye ilçesinde, yüksek lisans öğrencisi 24 yaşındaki Fatma Aysu, yazın yaptığı baba mesleği taksi şoförlüğüyle müşterilerinin gözdesi haline geldi.

  BABA MESLEĞİNİ YAPMAYA BAŞLADI

  Aysu, iki yıl önce üniversiteden mezun olduktan sonra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesinde yüksek lisans yapmaya başladı. Çocukluk hayali baba mesleği taksi şoförlüğü için dört ay önce direksiyona geçen Aysu, sabahın erken saatlerinde temizlediği taksisiyle durağa gidiyor.

  Günde 8 saat direksiyon sallayan Aysu, aile bütçesine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor.

  Müşterilerin gözdesi üniversiteli 'Şoför Fatma' #1

  "MÜŞTERİLER ÇOK ŞAŞIRIYOR"

  Kısa sürede herkes tarafından aranan şoför haline gelen Fatma Aysu,  şoförlüğü severek yaptığını söylüyor.

  Trafikte zaman zaman zor anlar yaşasa da bu durumu hiç sorun yapmadığını aktaran Aysu, müşterilerinin çoğunun kendisini direksiyonda görünce çok şaşırdığını dile getirdi.

  "KENDİLERİNİ GÜVENDE HİSSEDİYORLAR"

  Taksiye binenlerin kendisiyle seyahat etmekten keyif aldığını ifade eden Aysu, şunları anlattı: "Bunu sadece iş olarak görmüyorum. Farklı insanlar tanıyıp, onlarla iletişim kuruyorum. Bilmediğim yerleri görme fırsatı yakalıyorum. Yolcular benimle kendilerini güvende hissediyor. Bana emanet ettikleri çocuklarını, istedikleri adrese götürüyorum. Araç kullanmayı hobi olarak görüyorum. Özellikle benimle fotoğraf çektirmek isteyenler oluyor. Beni 'Şoför Fatma' olarak çağırıyorlar."

  Müşterilerin gözdesi üniversiteli 'Şoför Fatma' #2

  "KADIN MÜŞTERİLERİN İLGİSİ ARTTI"

  Aysu'nun babası Süleyman Aysu, taksicilikte güvenin çok önemli olduğunu, kızı Fatma'nın da bu güveni fazlasıyla karşısındakine verdiğini vurguladı.

  Taksici Erdoğan Saygılı da kısa sürede durağın gözdesi olan Fatma Aysu'nun tercih edilen bir şoför haline geldiğini kaydetti.

  Durağa, özellikle kadın müşterilerin ilgisinin arttığını belirten Saygılı, "Durakta çalışan başka kadın şoförümüz yok. Fatma durağımıza renk kattı. Çok memnunuz. Konuşmalarımıza ve şakalarımıza daha dikkat eder hale geldik. Bu da iyi oldu." dedi.

  Görüş Bildir