Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.863
-0.28%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C

  Nişanlısının böbreği nakledilen kız öldü

  Balıkesir'de 8 ay önce Esin Kıran ile nişanlanan Enes Kurt, 6 ay önce böbrek yetmezliğine giren Kıran'a "Düğün hediyem" diyerek böbreğini bağışlamıştı. Kötü haber akşam saatlerine geldi.
  • 04.07.2014 - 13:41
  Nişanlısının böbreği nakledilen kız öldü

  Balıkesir’de elektrik trafosu üreten Best A.Ş. adlı firmanın ticari üretim birimi personeli olan 25 yaşındaki Esin Kıran ile aynı işyerinde makine operatörü olarak çalışan 30 yaşındaki Enes Kurt, 2 yıl önce başlayan arkadaşlıklarını 8 ay önce nişanlanarak evlilik yoluna taşıdı.

  Nişanlısının böbreği nakledilen kız öldü #1

  NİŞANLISI BÖBREĞİNİ VERDİ

  Bağışıklık sistemi bozukluğu MPGN hastası olan ve 2001 yılında bu hastalığa bağlı böbrek yetmezliğine giren Esin Kıran’a, annesi Kadriye Keskinoğlu’nun bağışladığı böbrek nakledildi. Genç kız 13 yıl sonra nakil böbrek yüzde 5 oranında çalışmaya başlayınca yeniden böbrek yetmezliğine girdi. Esin Kıran, çaresizlik içindeyken, nişanlısı Enes bağışçı olmak istedi.

  Nişanlısıyla 16 Haziran’da Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi Organ Nakil Merkezi’ne başvuran Esin Kıran, yapılan testler sonucunda Enes Kurt’un verici olmasında teknik olarak sakınca olmadığını öğrendi.

  NAKİL OLDU SOLUNUM YETMEZLİĞİNDEN ÖLDÜ

  Etik Kurul organ nakline izin verince, ikili dün Sabah ameliyata alındı. Yaklaşık 4 saat süren ameliyatla Enes Kurt’un böbreği, nişanlısı Enis Kıran’a nakledildi. Her iki genç de ameliyattan sonra yoğun bakıma servisine alındı. Saat 21.00 sıralarında solunum sıkıntısı nedeniyle fenalaşan genç kıza bir saat müdahale edildi. Esin Kıran, doktorların tüm çabalarına karşın kurtarılamadı. Nişanlısı Enes Kurt’un tedavisi ise yoğun bakımda sürüyor.

  ’KALBİM ONUN, BÖBREĞİMİ DE VERİRİM’

  Ameliyattan iki hafta önce DHA muhabirine konuşan Enes Kurt, Esin ile 2 yıldır tanıştıklarını, 8 ay önce de evlilik için adım atıp nişanlandıklarını söyledikten sonra neden bağışçı olduğunu şöyle anlatmıştı: "Nişanlımın hastalığı beni de mutsuz ediyordu. Sürekli tedavi altında olması gerekiyor. Böbreği, hastalığı nedeniyle düşük kapasiteyle çalışıyor. Ben onu çok seviyorum. Kalbim onun. Bir böbreğimi de veririm, yeter ki sağlığına kavuşsun. Nişanlıma düğün hediyem böbreğim olsun. O sağlığına kavuştuğunda evleneceğiz."

  Nişanlısının böbreği nakledilen kız öldü #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir