Petrol
96.57
0.07%
Euro
18.3015
0.13%
Dolar
17.935
0.20%
Altın
1.033
0.01%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
419.500
-2.09%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C

  Madencileri taşıyan şoförden de Anadolu irfanı çıktı

  Zonguldak'ta bindikleri otobüsün koltukları kirlenmesin diye ayakta yolculuk eden madenciler şoföre teşekkür etti.
  • DHA
  • 24.09.2017 - 15:10
  Madencileri taşıyan şoförden de Anadolu irfanı çıktı

  Zonguldak'ın Kilimli İlçesi Gelik Beldesi'nde kömür karası iş elbiseleriyle bindikeri halk otobüsünde 'Koltuklar kirlenmesin' diye ayakta yolculuk ederek Türkiye'nin gündemine oturmuştu.

  Madencileri taşıyan şoförden de Anadolu irfanı çıktı #1

  "HEP ACIYLA GÜNDEME GELDİK"

  O maden işçileri, "Biz hep acıyla gündeme gelirdik. Bu sefer iyi bir şey ile gündeme geldik. Bu da bizi mutlu etti" diye konuştu. İşçileri otobüse alarak koltuklarda oturmalarını isteyen şoförün onlardan ücret de almadığı ortaya çıktı.

  Madencileri taşıyan şoförden de Anadolu irfanı çıktı #2

  Maden işçileri koltuklar kirlenmesin diye ayakta yolculuk etti haberi

  Madencileri taşıyan şoförden de Anadolu irfanı çıktı #3

  ŞOFÖR ISRAR ETTİ

  Madenciler, Gelik'ten çalıştıkları Kilimli'deki müesseseye gitmek için halk otobüsüne bindi. Üzerlerinde yer altında çalıştıkları kömür karası iş elbiseleri bulunan işçiler, otobüs şoförü Ogün Bahar'ın ısrarına rağmen koltuklar kirlenmesin diye oturmayarak ayakta gitti. Otobüsteki bir yolcunun çekip sosyal medyada paylaştığı, işçilerin, Gelik'ten çalıştıkları kuruma kadar yaklaşık 5 kilometre aykata yolculuk yaptığını gösteren fotoğraf ilgi gördü. Otobüsün güvenlik kamerasına da yansıyan işçilerin davranışı bir anda herkesin takdirini kazandı.

  Madencileri taşıyan şoförden de Anadolu irfanı çıktı #4

  İŞÇİLER KONUŞTU

  Otobüste ayakta yolculuk yapan işçilerden 10 yıllık madenciler 38 yaşındaki Sabahattin Akkoç, 37 yaşındaki Turgay İnam, 31 yaşındaki Gökhan Onur ve 36 yaşındaki Koray Karabacak, DHA'ya konuştu. Sabahattin Akkoç, maden ocağında yer üstüne çıktıkları asansör arızlaandığı için Gelik'ten çıkmak zorunda kaldıklarını söyleyerek şöyle konuştu:

  Madencileri taşıyan şoförden de Anadolu irfanı çıktı #5

  "ŞOFÖR ÜCRET ALMADI"

  "Yolda yürürken otobüs şoförü durdu bizi aldı. Şoför arkadaş 'Oturun' dedi. Ama biz oturmadık koltuklar kirlenmesin diye. Öyle yolculuk yaptık. O da gündem oldu. Biz bu kadarını tahmin etmiyorduk. Koltuklar kirlenmesin diye oturmadık. Otobüs şoförü ücret de almadı. Güzergahı olmamasına rağmen müessese önüne kadar bıraktı bizi. Görüntüleri görünce ben de çok duygulandım. Tepkiler çok iyiydi. Sosyal medya hep bizi konuştu. Biz hep acıyla gündeme gelirdik. Bu sefer iyi bir şey ile gündeme geldik. Bu da bizi mutlu etti."

  Madencileri taşıyan şoförden de Anadolu irfanı çıktı #6

  "ÜSTÜMÜZ PİS BİNEBİLİR MİYİZ?"

  Turgay İnam da aldıkları tepkilerden mutluluk duyduğunu anlatırken, "Otobüs şoförüne 'Üstümüz pis, binebilir miyiz?' dedik. O da 'Ne demek ağabey binin tabii ki' dedi. 'Biz de madenci çocuğuyuz' dedi. 'Ücret verelim' dedik kabul etmedi. Biz sohbet ederek yolculuk ettik. O da sağolsun güzergahı olmadığı halde bizi Karadon'a kadar bıraktı. Görüntüleri izledik. Bu kadar gündem olacağını düşünmedik. Madencilerin kazayla değil de bu şekilde bir olayla gündeme gelmesi bütün madencileri mutlu etti." dedi.

  İSTİKAMETİ OLMADIĞI HALDE GİDECEKLERİ YERE KADAR GÖTÜRMÜŞ

  Diğer işçiler Koray Karabacak ve Gökhan Onur da otobüs şoförünün istikameti olmadığı halde kendilerini müessese önüne kadar bıraktığını, madenciye verilen değeri görmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

  Madencileri taşıyan şoförden de Anadolu irfanı çıktı #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir