Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.743
-3.01%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Özgecan’ın katilini öldüren mahkumun kardeşi: Gurur duydum

  Özgecan'ın katili Suphi Altındöken'i vurarak öldüren Gültekin Alan'ın kardeşi Teyfik Alan, "Ağabeyimle gurur duydum" dedi.
  • İHA
  • 12.04.2016 - 15:25
  Özgecan’ın katilini öldüren mahkumun kardeşi: Gurur duydum

  Özgecan’ın katilini öldüren mahkumun kardeşi: Gurur duydum #1

  Tokat merkeze bağlı Emirseyit beldesi doğumlu olan 3 kız çocuk babası Gültekin Alan’ın yaklaşık 11 yıldır cezaevinde olduğu öğrenildi. Almanya, Tokat, İzmir ve Adana’daki cezaevlerinde kalan Alan’ın annesi Süleyha Alan’ın yaklaşık 10 yıl önce vefat ettiği, babası Necmi Alan’ın ise cezaevinde olduğu bildirildi. 2 erkek, 1 kız olmak üzere 3 kardeşin en büyüğü olan Gültekin Alan’ın cinayet zanlısı ve birçok suçtan 50 yıl hüküm giydiği kaydedildi.

  "GURUR DUYULMAYACAK GİBİ DEĞİL"

  Alan’ın Emirseyit beldesinde ikamet eden kardeşi Teyfik Alan, yaşanan olayı avukatı ve arkadaşlarının haber vermesi ile duyduğunu ifade ederek, "Bu ülkenin eksiği şerefsizlere karşı bir adalet şart. Bu insanlar rahatça oturup kalkmamalı. Adam gibi adamların olduğunu bilmek, yeri geldiği zaman güzel bir şey. İnsan kendini güvende hissediyor. Bu memleketin insanı sahipsiz değil. Gurur duyulmayacak gibi değil. Ben ağabeyimle hep gurur duydum" dedi.

  Özgecan’ın katilini öldüren mahkumun kardeşi: Gurur duydum VİDEO

  "3 KIZI VARDI, O ÇOCUKLARI GÖZÜNÜN ÖNÜNE GELMİŞ OLABİLİR"

  Gültekin Alan’ın amcası Taşkın Alan ise “Keşke böyle olmasaymış. Devlet zaten cezasını vermiş. Ben böyle bireysel intikam işine karşıyım. Ama o da çocuklarından ayrı idi. 3 kız çocuğu var. O çocukları gözünün önüne gelmiş olabilir. Cezaevinde uzun yıllardır yatıyor. O davadan dolayı yapmıştır” diye konuştu.

  Özgecan’ın katilini öldüren mahkumun kardeşi: Gurur duydum #2

  Öte yandan, sosyal medyada “Özgecan’ın intikamını alan adam gibi adam aslen Tokatlı olan dünya ahiret gardaşımsın Gültekin gardaşım” şeklinde paylaşımda bulunanlar oldu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir