Euro
10.144
-0.17%
Dolar
8.6485
-0.19%
Altın
494.48
0.59%
Borsa
1.386
-0.41%
Bitcoin
369.916
-3.45%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C
  Sabiha Gökçen'de pasaport kontrolleri aksadı

  Sabiha Gökçen'de pasaport kontrolleri aksadı

  Yurt dışı uçuşlarında pasaport kontrolleri POLNET sistemi üzerinden yapılıyor. Sistem arızalanınca yüzlerce yolcu mağdur oldu.
  • DHA
  • 26.09.2017 - 13:14

  Sabiha Gökçen Havalimanı'nda sabah saatlerinde yoğunluk yaşandı. Yoğunluğun POLNET Bilgi Sistemi’ndeki arızadan kaynaklandığı öğrenildi. Yüzlerce kişi havalimanında uzun kuyruklar oluşturdu.

  Sabiha Gökçen de pasaport kontrolleri aksadı #1

  1000 YOLCU UÇAĞINI KAÇIRDI

  Emniyet kaynaklarından verilen bilgiye göre; POLNET arızası nedeniyle yaklaşık 1000 yolcunun uçağını kaçırdığı öğrenildi. mağdur olan yolcuların uçak biletleri ücretsiz değiştirildi.

  Sabiha Gökçen de pasaport kontrolleri aksadı #2

  SORUN ÇÖZÜLDÜ

  Sistemdeki sorunun saat 12.00 sıralarında düzeltilmesiyle kuyruklar azaldı.

  THY: ÜCRETSİZ BİLET İŞLEMLERİ YAPILDI

  Türk Hava Yolları uçaklarını kaçıran 320 yolcunun ücretsiz bilet işlemlerinin yapıldığını açıkladı. Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

  “Sabah saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yaşanan pasaport sistemi (PolNet) arızası nedeniyle yaklaşık 320 yolcumuz seferlerine yetişememiştir. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki yoğunluk nedeniyle dışhat seferlerimize 30 ila 45 dakika arası rötarlar girilmiş fakat gece istasyonda notam olması (pist çalışmasından dolayı gece belirli bir saatte iniş ve kalkışa kapatılması) nedeniyle uçakları daha fazla bekletememiştir.

  Mağdur olan gerek lokal gerekse transit 320 yolcu için tarafımızca ücretsiz bilet işlemleri yapılmıştır. İsteyen yolcularımız için Atatürk Havalimanı istasyondan kalkışlı seferler için bilet değişiklikleri yapılmış ve tarafımızca organize edilen otobüslerle yolcularımız Atatürk Havalimanı'na getirilerek seyahatleri sağlanmıştır. Bilet değişikliği yapılan ve uzun bekleme süresi olan yolcularımız için de otel hizmeti verilmiştir"

  Sabiha Gökçen'de pasaport kontrolleri durdu VİDEO

  Sabiha Gökçen de pasaport kontrolleri aksadı #3

  Sabiha Gökçen de pasaport kontrolleri aksadı #4

  Sabiha Gökçen de pasaport kontrolleri aksadı #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir