Petrol
111.45
2.15%
Euro
17.5227
-1.71%
Dolar
16.5504
-1.98%
Altın
971.22
-2.11%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
347.454
-4.07%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Rapor alamayınca 2 doktoru darbetti

  İzmir'de denetimli serbestlik kapsamında bulunan Birkan Y., rapor almak için gittiği sağlık ocağında, olumsuz yanıt alınca iki doktora saldırdı.
  • DHA
  • 11.07.2019 - 16:30
  Rapor alamayınca 2 doktoru darbetti

  Bayraklı ilçesinde uyuşturucu ve hırsızlık suçlarından sabıkası olan ve denetimli serbestlik kapsamında bulunan Birkan Y., sağlık ocağına gidip Dr. Mahide Agara'dan, kendisine rapor yazmasını istedi.

  KLAVYE FIRLATTI

  Dr. Agara da bunun mümkün olmadığını söyledi. Birkan Y.'nin tehditler savurması üzerine Dr. Agara, aynı sağlık merkezinde çalışan Dr. Alper Durmuş Sönmez'den yardım istedi.

  Sönmez'den de aynı cevabı alan Birkan Y., bilgisayarın klavyesini yerinden sökerek Agara'ya fırlattı. Hemen ardından odada bulunan Sönmez'e yumruk attı.

  Rapor alamayınca 2 doktoru darbetti #1

  BİR KADIN MÜDAHALE ETTİ

  Bu sırada bir kadın hasta, doktorlarla saldırganın arasına girip, daha fazla darbedilmelerini önledi. Kalp hastası olan ve kalbinde pil bulunan Dr. Sönmez fenalaştı, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'ne kaldırıldı. Kalbinde ritim bozukluğu tespit edilen Sönmez, meslektaşlarının müdahalesiyle kendine geldi.

  Rapor alamayınca 2 doktoru darbetti #2

  'BURAYI MAHVEDECEĞİM"

  Olay anını anlatan Sönmez, "Mahide Hanım benden yardım isteyince, yanına gittim. Odaya girince 'Sizi şikayet edeceğim' dedi ve ona Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi hattı Alo 184'ü arattık. 184'le konuşmasında bile tehditlerini sürdürdü. 'Burayı mahvedeceğim, buradaki çalışanlar için çok kötü olacak' şeklinde sözler sarf etti. Bunun üzerine ben bir ara odama geçtim ve polisi aradım. Daha sonra tekrar Mahide Hanım'ın odasına geçtim. Raporu alamayacağını anladıktan sonra bize saldırdı. Bir kadın hasta kendisini siper edip, daha fazla dayak yememizi önledi." dedi.

  ŞİKAYETÇİ OLDULAR

  Olayın ardından sağlık ocağına gelen Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Birkan Y.'yi gözaltına aldı.

  Emniyete götürülen Birkan Y.'nin, buradaki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. İki hekim de Birkan Y.'den şikayetçi oldu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir