Petrol
96.43
-0.23%
Euro
18.3077
0.05%
Dolar
17.9574
0.04%
Altın
1.031
-0.02%
Borsa
2795
-1.59%
Bitcoin
430.282
2.86%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Saraybosna, Erdoğan'ı bekliyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'ya yapacağı ziyaret öncesi, şehirde hazırlıklar son aşamaya geldi.
  • DHA
  • 19.05.2018 - 19:02
  Saraybosna, Erdoğan'ı bekliyor

  Şehrin tarihi merkezinde Türk ve Bosna-Hersek bayrakları caddeleri süslerken, bazı dükkanlara asılan 'Hoş geldin Reis' pankartları dikkat çekti. Avrupa'nın dört bir yanından gelenler de kent sokaklarında ellerinde Türk-Bosna Hersek bayraklarıyla dolaştı.

  Saraybosna, Erdoğan ı bekliyor #1

  SINIR KAPILARINDA YOĞUNLUK ARTTI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla Saraybosna'da gerçekleşecek Avrupalı Türk Demokratlar Birliği(UETD)nin 6. Olağan Genel Kurul toplantısı nedeniyle çok sayıda Avrupalı Türk, yollara düştü.

  Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden otobüslerle ve kendi özel araçlarıyla bu şehre ulaşmaya çalışan gurbetçilerin sınır kapılarında yoğunlukla karşılaştıkları öğrenildi. İşlemlerin uzun sürdüğünü ileri süren gurbetçiler yaşananlara tepki gösterdi.

  Saraybosna, Erdoğan ı bekliyor #2

  "HIRVATİSTAN'DA 3 SAATTİR BEKLİYORLAR"

  Almanya Duisburg UETD Şube Başkanı Bayram Köylü, yaşananları şu şekilde aktardı:

  "Maalesef Bosna-Hersek'in çevresindeki ülkeler buraya gelmek isteyen vatandaşlarımızın gümrük kapılarında yoğunluk yaşadıklarını öğrendik. Sınır kapılarında bir yığılma var. Bizim konuştuğumuz arkadaşlar  çok uzun saatler süren işlemler nedeniyle mağdur oluyor. Vatandaşlarımızın haksız yere mağdur edilmesini kınıyoruz. Avrupa'dan gelenler Hırvatistan tarafından engelleniyor. Doğu'dan gelenler ise Sırbistan tarafından engelleniyor."

  Almanya'dan Saraybosna'ya ulaşan Tuğba Yıldırım ise "Arkadaşlarımız buraya gelmek üzere yola çıktılar ancak şu anda Hırvatistan sınır kapısında yaklaşık 3 saattir bekliyorlar." ifadelerini kullandı.

  Saraybosna, Erdoğan ı bekliyor #3

  Saraybosna, Erdoğan ı bekliyor #4

  Saraybosna, Erdoğan ı bekliyor #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir