Petrol
85.67
2.12%
Euro
19.35
0.48%
Dolar
18.6377
0.06%
Altın
1.049
0.69%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
313.093
1.36%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  Şişli'de 6 katlı binanın çatısı çöktü

  Çatıdan dökülen molozlar nedeniyle 3 kişi yaralandı. Çökme sırasında dairede olan iki kişi ise olayı yara almadan atlattı.
  • DHA
  • 13.12.2019 - 10:44
  Şişli'de 6 katlı binanın çatısı çöktü

  İstanbul'un, Şişli ilçesine bağlı Gülbağ Mahallesi'nde bulunan altı katlı bir apartmanın çatısı, henüz bilinmeyen bir sebeple büyük bir gürültü ile çöktü.

  Deprem olduğu zannedilen olay, korku ve endişeye neden oldu.

  3 KİŞİ YARALANDI

  Çatıdan düşen moloz yığınları çevreye dağılırken, 6. katta bulunan iki dairede büyük çapta hasar meydana geldi. Apartmanda oturanlar korku ve panik içinde sokağa kaçıştı. Çatıdan dökülen moloz yığınları nedeniyle yoldan geçen 3 kişi yaralandı.

  Şişli de 6 katlı binanın çatısı çöktü #1

  Şişli'de 6 katlı binanın çatısı çöktü ViDEO

  EKİPLER MÜDAHALEDE BULUNDU

  Ayrıca, moloz parçaları apartmanın önünde park halinde bulunan 3 otomobilde hasara yol açtı. Bu sırada apartmana gaz kokusunun yayılması endişe yarattı. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekiplerinin yanı sıra İGDAŞ görevlileri geldi. İtfaiye görevlileri apartmana girerek evini terk etmeyen daire sakinlerini tahliye etti.

  Şişli de 6 katlı binanın çatısı çöktü #2

  ÇEVREDE GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

  Yaralıya olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. Polis de binanın çevresine güvenlik şeridi çekerek, toplanan vatandaşları, çatıdan tekrar moloz düşebileceği endişesiyle uzaklaştırdı.

  Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  Şişli de 6 katlı binanın çatısı çöktü #3

  BİNA BOŞALTILIYOR

  Yetkililerin, binanın tedbiren boşaltılmasına karar verdiği belirtildi. Binada yaşayan vatandaşlarda yapılan uyarıların ardından eşyalarını toplamaya başladı. Eşyalarını toplayan bina sakinleri bavullarını alarak apartmanı boşalttığı belirtildi.

  Şişli de 6 katlı binanın çatısı çöktü #4


  Görüş Bildir