Petrol
111.73
0.94%
Euro
17.3423
0.26%
Dolar
16.2317
0.97%
Altın
967.86
0.17%
Borsa
2388
0.00%
Bitcoin
484.458
1.75%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Spor Bakanı: Sokakları uyuşturucu çetelerine bırakmayacağız

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Biz hem terörü hem uyuşturucuyu yeneceğiz. Bunu yaparken de sporun birleştirici gücünü kullanacağız." dedi.
  • AA
  • 18.01.2018 - 10:50
  Spor Bakanı: Sokakları uyuşturucu çetelerine bırakmayacağız

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) tarafından, madde bağımlılığı ile mücadeleye destek vermek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez binasında düzenlenen "Sporda Kal Güvende Kal" projesinin tanıtım programına katıldı.

  Burada konuşan Bak, "Sayın İçişleri Bakanı Soylu ve ekibine, mücadelede emeği geçen güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum. Biz bakanlık olarak önleyici konumdayız. Bize düşen bunun başlamasını engellemek. Bunu nasıl yapacağız; önce çocuklarımıza sevgimizi vereceğiz. Anneler çocuklarına sarılacak, onları dinleyecek." ifadelerini kullandı.

  "ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN"

  Sevginin sermayesinin, maliyetinin olmadığını dile getiren Bak, şunları kaydetti: "Eve geldikleri zaman ya da dışarıda çocuklarınızla konuşun, onları dinleyin, hayallerini dinleyin, hedeflerini dinleyin. Bir ev var; spor yapan bir çocuk var, maçına gidiyorsunuz, odasına madalyalarını asıyorsunuz, antrenmanlarını takip ediyorsunuz, bu evde herkes mutlu. Diğer tarafta bir ev var; evde dert var, uyuşturucu için anne babasına baskı yapan bir çocuk var, çevresine zarar veriyor. Ne yapacağız; bunu engellememiz lazım. Onları sevin, onlarla odadan odaya mesajlaşmayın. Beraber yatın, sarılıp başını okşayın. Arkadaşları kimler, onları görün, kollarına bakın. Sevginizi verin."

  Spor Bakanı: Sokakları uyuşturucu çetelerine bırakmayacağız #1

  "BOĞAZ'DAKİ YALINIZDAN BİZİ ELEŞTİRMEYECEKSİNİZ"

  Spora giden çocukların, vücut ve sağlığının kıymetini anladığını vurgulayan Osman Aşkın Bak, şöyle devam etti: "Sayın Cumhurbaşkanımız, sporun içinden gelen, gençleri çok seven biri. Tesisler yaptık, yüzlerce, binlerce. Alın çocuklarınızı, ellerinden tutun, bu tesislere götürün. Uyuşturucuya bir kere bulaştınız mı, mücadele kolay değil. Dönüşü çok zor. Hep beraber yapmamız lazım. İçişleri Bakanlığımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız çalışıyor. Sekiz bakanlığımızdan oluşan mücadele kurulu var ama iş aileden başlıyor. Biz de sokakları uyuşturucu çetelerine bırakmayacağız. Boğaz'daki yalınızdan bizi eleştirmeyeceksiniz uyuşturucuyu hep beraber bitireceğiz. Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadeleye eş değerdir. Terör örgütleri, çocuklarımızı uyuşturucuya alıştırıp onlara istediğini yaptırmaya çalışıyor. O yüzden beraber olacağız. Bakanlıklar, kulüpler, aileler, gazeteciler... Biz her türlü desteği vermeye hazırız."

  "SPORLA BERABER UYUŞTURUCUYU YENECEĞİZ"

  Çocukların uyuşturucuya yalnız kaldıkları zaman alıştıklarını dile getiren Bakan Bak, "Arkadaşlarınıza sevginizi verin. Bir kişi uyuşturucuya ne zaman alışır; yalnız kaldığı zaman alışır. Biz onları yalnız bırakmayacağız, ellerinden tutacağız. Gençlik merkezlerimizde çalışıyoruz. Biz hem terörü hem uyuşturucuyu yeneceğiz. Bunu yaparken de sporun birleştirici gücünü kullanacağız. Sporla beraber uyuşturucuyu yeneceğiz." diyerek sözlerini tamamladı.

  Sokakları uyuşturucu çetelerine bırakmayacağız


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir