Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
321.948
0.30%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Su ararken doğal gaz buldu

  Niğde Ulukışla'nın Alpagut Mahallesi'nde Mehmet Can adlı çiftçi, elma bahçesine içme suyu için sondaj vurdurduğu sırada su ile ortaya gaz çıktı.
  • DHA
  • 10.02.2018 - 13:44
  Su ararken doğal gaz buldu

  Niğde’nin Ulukışla ilçesinde su aramak için kazılan kuyudan doğal gaz çıktı. 24 saattir durmadan yanan gazda su ile sıkışmadan dolayı zaman zaman küçük çaplı patlamalar da meydana geliyor.

  GAZI YAKTI

  Kuyudan koku geldiğini fark eden Bahçe sahibi, ‘’Dün sabaha doğru beni aradılar ve kuyudan bir koku geldiğini buradan çıkan suyun işe yaramayacağını söylediler. İptal edelim mi dediler devam edin dedim ve yarım saat kadar sonra işçinin biri bayılacak gibi gaz kokusundan durulmuyor biz son veriyoruz dediler. Olay yerine geldim gerçekten de gaz kokusu geliyor. Sondaj aletleri buradayken yaksaydık bütün araçlar yanabilirdi. Tutuşmaya başladı ve anladık ki yanıcı bir gaz. Devletimiz için çok sevindik bedava enerji. Saf gaz yanıyor. Benim toprağımda olması mesele değil vesile olmama çok sevinirim.’’ dedi.

  Su ararken doğal gaz buldu #1

  İNCELEME BAŞLATILDI

  Bölgede hala yanmaya devam eden gazla ilgili açıklama yapan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, "İlimiz Ulukışla ilçesi Alpagut Mahallesinde bir vatandaşımızın bahçesine içme suyu için sondaj vurdurduğu sırada su ile ortaya çıkan gaz yanmaya başlamıştır. Konuyla ilgili MTA’dan ekipler gelerek inceleme başlatmış olup, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ve BOTAŞ ekipleri ise bölgeyi incelemek üzere hareket etmişlerdir. Yapılan inceleme çalışmaları sonucunda kamuoyu bilgilendirilecektir. Ümit ediyorum ki, Niğde için büyük bir öneme sahip bu bölgede zengin bir doğalgaz rezervi vardır." dedi.

  Su aramak için kazdılar doğalgaz çıktı VİDEO

  Su ararken doğal gaz buldu #2

  Su ararken doğal gaz buldu #3


  Görüş Bildir