Euro
10.1219
0.12%
Dolar
8.3192
0.09%
Altın
500.39
0.29%
Borsa
1.454
0%
Bitcoin
378.524
3.35%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Suluada'ya tekne turları 10 Ekim'e kadar sürecek

  Antalya'nın Kumluca ilçesinde beyaz kumsalı ve turkuaz suyuyla Maldivler'e benzetilen ve sadece tekneyle ulaşımın olduğu Suluada, yerli ve yabancı tatilcilerden yoğun ilgi görüyor.
  • DHA
  • 30.09.2019 - 11:51
  • Güncelleme : 30.09.2019 - 11:51
  Suluada'ya tekne turları 10 Ekim'e kadar sürecek

  'Deniz- kum- güneş' üçlemesinin merkezi, 640 kilometrelik sahil bandında 210'u mavi bayraklı plajın yanı sıra eşsiz koylarıyla her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist ağırlayan Antalya'da, tatilcilerin yeni rotası, Kumluca ilçesi açıklarındaki Suluada oldu.

  Adayı, başta Adrasan olmak üzere Çıralı, Olimpos, Mavikent gibi yöredeki diğer tatil beldelerinden yaz boyunca her gün 60'a yakın tekneyle 2 binin üzerinde tatilci ziyaret ediyor.

  MALDİVLER'E BENZETİLİYOR

  Biri 50, diğeri 120 metre bembeyaz kumulu ve turkuaz suyuyla iki plajıyla Maldivler'e benzetilen ada, manzarasıyla da görenleri hayran bırakıyor. Adaya çıkanlar; bu eşsiz plajlarda yüzüyor, ada manzarasında fotoğraf çektiriyor. Saatlerce adada vakit geçiren tatilciler, adanın ortasında bulunan kayalıkların altından yüzerek diğer tarafına geçiyor ve 'Aşk Mağarası' olarak adlandırılan mağaraya ulaşıyor.Tur tekneleri mağara önünde 15'er dakikalık molalar vererek, tatilcilere fotoğraf çektirme imkanı sunuyor.

  Suluada ya tekne turları 10 Ekim e kadar sürecek #1

  ADA DRONE İLE GÖRÜNTÜLENDİ

  Kuş bakışı bakıldığında bir köpekbalığını andıran ada, DHA ekibi tarafından drone ile görüntülendi. Onlarca teknenin demir attığı ada, beyaz kumsallarının yanı sıra görüntüsüyle hayran bırakıyor.

  Suluada ya tekne turları 10 Ekim e kadar sürecek #2

  GÜNLÜK 2 BİN TATİLCİ

  Her gün saat 10.30'da başlayan ve 17.00'de sona eren Suluada turlarında teknelere, zaman zaman yunus sürüleri de eşlik ediyor. Adrasan'da kooperatife bağlı 53 teknenin yanı sıra 15 serbest teknenin de Suluada turu düzenlediğini belirten 'Ahmet Efe' adlı teknenin kaptanı Erhan Atıcı, Maldivler olarak anılan adaya sezon boyunca günlük 2 binin üzerinde tatilci götürdüklerini söyledi.

  Suluada ya tekne turları 10 Ekim e kadar sürecek #3

  10 EKİM'E KADAR SÜRECEK

  Okulların açılmasıyla işlerin yavaşladığını, fakat yabancı turistler tarafından ada turlarının devam ettiğini anlatan Atıcı, "Denizin durgun olması, havanın sıcak olması nedeniyle turlarımız 10 Ekim'e kadar devam edecek. Normal şartlarda 10 Eylül'de sezonu kapatıyorduk. Bu yıl sezon, bir ay uzadı." dedi. Hava şartları uygun olduğu sürece turların devam edeceğini anlatan Atıcı, "Yaz sezonu 15 Mayıs'ta başlıyor. Ekim sonu teknelerimizi bakım için karaya çıkaracağız ve yeni sezona hazırlanacağız." diye konuştu.

  Suluada ya tekne turları 10 Ekim e kadar sürecek #4

  ADAYA İSMİNİ VEREN SU KAYNAĞINA BÜYÜK İLGİ

  Suluada'nın Gelidonya Feneri Burnu'na yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta olduğunu belirten Erhan Atıcı, adanın uzunluğunun yaklaşık 1.200 metre olduğunu söyledi. Adayı şeklinden dolayı kimilerinin köpek balığına kimilerinin de yunusa benzettiğini söyleyen Erhan Atıcı, adını ise çıkan tatlı su kaynağından aldığını kaydetti. Adanın doğu tarafında bir noktadan tatlı su çıktığını vurgulayan Atıcı, "İçme suyu çok lezzetli. Gelenler suyun tadına bakmak için sıraya giriyor. Hatta yanlarındaki su şişelerini de doldurarak dönüş yolunda içiyor. Sağlık açısından bir zarar yok." şeklinde konuştu.

  Suluada ya tekne turları 10 Ekim e kadar sürecek #5

  KİŞİ BAŞI 90 TL

  Tekne turları kişi başı 90 TL ve öğle yemeğinin yanı sıra çay, meyve gibi ikramlarda bulunuluyor.

  Suluada ya tekne turları 10 Ekim e kadar sürecek #6

  Suluada ya tekne turları 10 Ekim e kadar sürecek #7

  Suluada ya tekne turları 10 Ekim e kadar sürecek #8

  Suluada ya tekne turları 10 Ekim e kadar sürecek #9

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir