Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
721.910
-5.84%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Suriyeli mülteci teknenin burnunda hayata tutundu

  Edremit Körfezinde, 27 kişinin hayatını kaybettiği faciada teknenin burnuna çıkıp yardım isteyen göçmen, ölmekten kurtuldu.
  • AA
  • 09.02.2016 - 12:45
  Suriyeli mülteci teknenin burnunda hayata tutundu

  Suriyeli mülteci teknenin burnunda hayata tutundu #1

  Sahil Güvenlik Hava Komutanlığı personeli, Edremit Körfezinde 27 kişinin hayatını kaybettiği göçmen faciasına ilişkin arama kurtarma çalışmalarını görüntüledi.

  KURTARMA OPERASYONU SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ

  Sabah saatlerinde Edremit açıklarında tekne battığı ihbarının gelmesi üzerine arama kurtarma harekatı başlatan TCSG 510 helikopteri ile TCSG 552 uçağı, İzmir'deki üsten havalandı. Uçak ve helikopterdeki kameralar, çalışmaların her anını kaydetti.

  Suriyeli mülteci teknenin burnunda hayata tutundu VİDEO

  TEKNENİN BURNUNDA YAŞAMA TUTUNDU

  Videoda, yaklaşık 10 metrelik fiber teknenin büyük bölümünün suya battığı, yaklaşık 1 metrelik burun kısmının ise henüz su üzerinde kaldığı görüldü. Teknenin burnuna tutunan bir sığınmacının el sallayarak yardım istemesi üzerine, helikopterdeki arama kurtarma operatörü Astsubay Üstçavuş Tuncay Ceylan vinç yardımıyla denize inip Suriyeli sığınmacıyı kurtardı.

  Suriyeli mülteci teknenin burnunda hayata tutundu #2

  "BİRAZ DAHA GEÇ GİTSEYDİK O TEKNE BATMIŞ OLURDU"

  Suriyeli Pelen Hüseyin'i kurtaran Sahil Güvenlik Hava Komutanlığında görevli arama kurtarma operatörü Astsubay Üstçavuş Tuncay Ceylan, "Biraz daha geç gitseydik o tekne batmış olurdu, zaten büyük kısmı sudaydı. Kurtardığımız kazazede suyla temas edeceği için hayatta olmayabilirdi. Onun şansıydı, teknenin üzerinde olması ve bizim de orada olmamız" dedi.

  Suriyeli mülteci teknenin burnunda hayata tutundu #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir