Petrol
109.99
-0.71%
Euro
17.0132
-0.13%
Dolar
15.9466
0.13%
Altın
948.91
0.01%
Borsa
2381
0.00%
Bitcoin
472.399
-1.94%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Taksim'de vatandaşlar serbest uçuş deneyimiyle eğlendi

  TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali için Letonya'dan getirilen dikey rüzgar tüneli platformuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
  • AA
  • 12.09.2018 - 02:34
  Taksim'de vatandaşlar serbest uçuş deneyimiyle eğlendi

  İstanbul Yeni Havalimanı'nda 20-23 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Anadolu Ajansı'nın iletişim destekçisi olduğu TEKNOFEST için Letonya'dan getirilen dikey rüzgar tüneli platformu, etkinlik öncesi Taksim Meydanı'na kuruldu.

  Taksim de vatandaşlar serbest uçuş deneyimiyle eğlendi #1

  HAVADA SERBEST UÇUŞ DENEYİMİ

  Çelik platform üzerine kurulu, yüksekliği 8, çapı 25 metre olan, altındaki jet pervanesi ve yüksek hava gücü ile insanları havaya kaldıran platformda, vatandaşlar havada serbest uçuş deneyimi yaşadı.

  Platformda serbest uçuş yapanları şaşkınlıkla izleyen vatandaşlar ise o anları cep telefonuyla kaydetti.

  Taksim de vatandaşlar serbest uçuş deneyimiyle eğlendi #2

  "AYAKLARI YERDEN KESECEK FESTİVAL"

  Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Kurumsal Yönetim Sistemi Sorumlusu Hasan Kağıt, 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yeni Havalimanı'nda Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi paydaşlığında "Ayakları yerden kesecek festival" sloganıyla TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin düzenleneceğini söyledi.

  Taksim de vatandaşlar serbest uçuş deneyimiyle eğlendi #3

  3 DAKİKALIK HEYECAN

  Festival kapsamında gerçekleştirecekleri etkinliklerden dikey rüzgar tüneli platformunu Taksim Meydanı'nda kurduklarını aktaran Kağıt, "Yaklaşık 25 metre çapa sahip çelik bir düzenek üzerine kurulan alan, jet motorlarıyla desteleniyor. İnsanları burada 5-6 metre yüksekliğe çıkartacağız. Akrobasi anlamında yaklaşık 50 metre yükselebiliyorlar. Burada paraşütçünün uçaktan atladıktan sonraki serbest süzülüşte yaşadığı heyecanı deneyimleyecekler. Üçer dakikadan saatte 20 kişi bu platformdaki etkinliğe katılacak." diye konuştu.

  Taksim de vatandaşlar serbest uçuş deneyimiyle eğlendi #4

  TEKNOFEST'TE NELER VAR

  Bu heyecanın daha fazlasını yaşamak isteyenleri TEKNOFEST İstanbul'a beklediklerini ifade eden Kağıt, festival kapsamında insansız hava ve kara araçları ile insansız su altı sistemleri gibi teknoloji yarışmalarının yapılacağını, Solo Türk ve Türk Yıldızları'nın jet gösterileri sunacağını, sergi ve seminerlerin düzenleneceğini belirtti.

  Taksim de vatandaşlar serbest uçuş deneyimiyle eğlendi #5

  İnternet üzerinden daha önce kayıt yaptıranların yararlanabildiği platform, 14 Eylül'e kadar Taksim Meydanı'nda olacak.

  Taksim de vatandaşlar serbest uçuş deneyimiyle eğlendi #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir