Petrol
86.98
1.65%
Euro
19.6632
0.17%
Dolar
18.6286
-0.03%
Altın
1.077
0.09%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
325.812
1.35%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı

  Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı

  Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani'nin huzurunda, Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşmaya imza atıldı.
  • AA
  • 25.11.2019 - 17:03

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani'nin, Katar Emirlik Divanı'nda baş başa görüşmeleri ve heyetler arası çalışma yemeğinin ardından anlaşma imza töreni gerçekleştirildi.

  Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı #1

  Erdoğan ve Al Sani'nin huzurunda, iki ülke arasında 7 anlaşma imzalandı.

  HANGİ ANLAŞMAYA KİM KATILDI

  ​Türkiye Cumhuriyeti ve Katar Devleti Arasında Yüksek Stratejik Komite 5. Toplantısı Ortak Bildirisi'ne, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani imza attı.

  Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı #2

  Türkiye Merkez Bankası ile Katar Merkez Bankası arasında "Türk Lirası-Katar Riyali İkili Para Swap Düzenlemesine ilişkin Değişiklik Anlaşması", Türkiye Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal ve Katar Merkez Bankası Başkanı Şeyh Abdullah bin Suud Al Sani tarafından imzalandı.

  Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı #3

  İki ülke hükümetleri arasında "Şehircilik Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı"nı", Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Katar Belediye ve Çevre Bakanı Abdullah bin Abdülaziz Al Subaie imzaladı.

  Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı #4

  Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile Katar Genel Standardizasyon Teşkilatı arasında "Ticareti Kolaylaştırmak ve Tüketicinin Korunmasını Sağlamak Üzere Laboratuvar Kurulum Projesi İşbirliği Konusunda Ortak Niyet Beyanı" Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Katar Belediye ve Çevre Bakanı Abdullah bin Abdülaziz Al Subaie tarafından imzalandı.

  Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı #5

  İki ülke hükümetleri arasında "Sanayi ve Teknolojik İşbirliği Anlaşması"na, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank ile Katar Ticaret ve Sanayi Bakanı Ali Bin Ahmet Al-Kuvari imza koydu. TSE ile Katar Bayındırlık İdaresi (ASHGHAL) arasında "Standardizasyon ve Uygunluk Değerlendirme Alanında İşbirliği için Mutabakat Zaptı", TSE Başkanı Adem Şahin ile ASHGHAL Başkanı Saad Al Muhannedi tarafından imzalandı.

  Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı #6

  Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi ile Katar Finans Merkezi İdaresi Arasında Mutabakat Zaptı"na, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan ve Katar Finans Merkezi Genel Müdürü Yusuf Al-Jaida imza attı.

  Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı #7

  Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile Katar Yatırımı Destek Ajansı Arasında "Mutabakat Zaptı"na ise Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut ve Katar Yatırım Destek Ajansı Genel Müdürü Şeyh Ali Al-Velid Al Sani imza koydu.

  Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı #8

  Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı VİDEO


  Görüş Bildir