Euro
10.2978
-0.11%
Dolar
8.7666
0.05%
Altın
492.72
0.37%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
390.353
4.50%
13ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 13 C

  Türkiye'den Avrupa ülkelerine PKK'nın eylemleri için uyarı

  PKK yandaşlarının, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Avrupa'da yaptığı şiddet içeren eylemler için Türkiye, tedbir alınması konusunda uyarıda bulundu.
  • AA
  • 16.10.2019 - 09:10
  Türkiye'den Avrupa ülkelerine PKK'nın eylemleri için uyarı

  Türkiye, terör örgütü PKK'nın şiddet içeren eylemlerinin Avrupa ülkelerinde devam ettiğini belirterek, bu ülkelerden Türk temsilciliklerinin, vatandaşlarının ve çıkarlarının korunması için tedbirlerin artırılması beklentisini yineledi.

  PKK'NIN ŞİDDET İÇEREN GÖSTERİLERİNE UYARI

  Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla birlikte PKK unsurlarının, özellikle Avrupa ülkelerinde şiddet içeren gösteri ve eylemlerinin, ilgili ülke makamlarına yapılan bütün uyarılara rağmen, halen devam ettiğini kaygıyla takip edildiği vurgulandı.

  Türkiye den Avrupa ülkelerine PKK nın eylemleri için uyarı #1

  "TÜRKLERİN CAN GÜVENLİĞİ İÇİN TEDBİR ALINSIN"

  Türklerin mal ve can güvenliğine yönelik tedbirlerin artırılmasının altı çizilen açıklamada, şunlara yer verildi:

  "Türk toplumunun iş yerleri ve evlerine, camilerimize, temsilciliklerimize ve temsilcilik çalışanlarımıza yapılan terörist saldırılara duyarsız kalmanın, izahı olamaz. İlgili ülkelerden, yurt dışındaki diplomatik ve konsüler temsilciliklerimizin, vatandaşlarımızın, personelimizin can ve mal güvenliğinin korunması ve Türk çıkarlarına halel gelmemesi için alınan tedbirlerin artırılması ve bu konuda azami hassasiyetin gösterilmesi yönündeki beklentimizi hatırlatıyoruz. Saldırganların tespit edilerek adalet önüne çıkartılmaları ve cezalandırılmalarının takipçisi olacağımızın bilinmesi gerekir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir