Euro
9.6923
-0.05%
Dolar
8.0808
-0.31%
Altın
451.26
-0.8%
Borsa
1.409
2.24%
Bitcoin
511.112
0.32%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C
  Türkiye'den koronaya karşı tedavi hamlesi

  Türkiye'den koronaya karşı tedavi hamlesi

  Koronavirüs hastalarını tedavi etmek için Ercüment Ovalı "28 kahraman Türk çocuğu" dediği ekibiyle birlikte laboratuvara girdi.
  • Haber Merkezi
  • 29.03.2020 - 16:40
  • Güncelleme : 29.03.2020 - 16:40

  Koronavirüse karşı aşı bulma tedavi etme yarışı devam ederken Türkiye'den de güzel haberler gelmeye başladı...

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla Türkiye'de aşı, ilaç veya cihaz gibi corona virüse karşı geliştirilecek olan tüm çalışmalara Maliye Bakanlığı'nın destek olacağını açıklamıştı.

  Bu kapsamda en çarpıcı açıklamalardan biri Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan geldi.

  Mücadele sahada devam ederken bilim dünyasında da virüse karşı savaş veriliyor. Kök hücre ve yapay deri çalışmalarıyla dünya çapında tanınan Prof. Dr. Ercüment Ovalı “28 kahraman Türk çocuğu” dediği ekibiyle birlikte laboratuvara girdi.

  Türkiye den koronaya karşı tedavi hamlesi #1

  SAĞLIK BAKANLIĞI İLE PAYLAŞTI

  Laboratuvarda bir süredir koronavirüse karşı tedavi çalışmaları üzerine çalışan Ovalı ve ekibi, koronavirüse karşı antikorla tedavi üzerine yaptığı çalışmalardan önemli sonuçlar elde etti ve bu bulguları Sağlık Bakanlığı ile paylaştı.

  Türkiye den koronaya karşı tedavi hamlesi #2

  BAKANLIK ONAY VERDİ

  Halen hastanelerde tedavi gören corona virüs hastalarıyla tedavi için klinik çalışmalar yapmak üzere izin isteyen Ovalı ve ekibi onay sürecinin devam ettiğini duyurdu.

  Türkiye den koronaya karşı tedavi hamlesi #3

  Gelişmeyi Ovalı, sosyal medya hesabından "6 nisanda ilk covid19 spesifik immun plazma 12 hastanin tedavisi için bir klinik calisma kapsaminda kullanılmaya başlıyor. Bakanlık projemize onay verdi. Üretim başladı. Kahramanlarımı öpüyorum" diyerek duyurdu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir