Euro
9.6931
0.11%
Dolar
8.0714
0.01%
Altın
451.91
0.35%
Borsa
1.409
0%
Bitcoin
511.300
-0.11%
9ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 9 C

  Yılbaşı gecesi İstanbul'da 15 bin polis görevli olacak

  Yılbaşı gecesi İstanbul genelinde 15 bin, Taksim çevresinde ise 5 bin polis görev yapacak.
  • İHA
  • 29.12.2015 - 17:50
  Yılbaşı gecesi İstanbul'da 15 bin polis görevli olacak

  Yılbaşı gecesi İstanbul da 15 bin polis görevli olacak #1

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yılbaşı gecesi için alınan güvenlik tedbirlerini Taksim’de tanıttı. Noel baba, simitçi ve boyacı kılığındaki polisler, Gezi Parkı’nda basın mensuplarının karşısına çıktı.

  15 BİN POLİS GÖREV YAPACAK

  Yılbaşı gecesi İstanbul genelinde yaklaşık 15 bin polisin görev yapacağını belirten Güven Timleri Şube Müdür Yardımcısı Zafer Baybaba, “Bunlardan 5 bini sadece Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi civarında olacak. Taksim meydanı ile birlikte Kadıköy, Beşiktaş, Fatih, Bakırköy civarında her noktada güven timlerimiz ve narkotimlerimiz görev alacaklar. Ayrıca İstiklal Caddesi civarında mobese ve fotofilm şube müdürlüğümüze bağlı canlı yayın araçları ve yaya kameralarla her noktası izlenecek. Yaşanabilecek olumsuzluklarda bölgeye personel sevki sağlanacak” diye konuştu.

  "TAKSİM, TÜNEL, GALATASARAY'DA MOBİL POLİS MERKEZLERİMİZ OLACAK"

  İstanbul genelinde güven timleri sayısının iki katına çıkarıldığını belirten Baybaba, “Yılbaşı gecesinde yaklaşık bin personel ile güven timi olarak istiklal caddesine yılbaşı etkinliklerinde görev alacağız. Yine halkımızın yaşayabileceği sorunlar karşısında yerinde ifade almak üzere taksim meydan, Tünel meydan, Galataray meydanda mobil polis merkezlerimiz ve gözaltı araçlarımız olacak. Taksim meydanda yayalaştırma projesi kapsamında devam eden çalışmalar var. Bu çalışmaların yapıldığı her yer bariyerlerle çevrilmiş durumda. Bu alanlar girmemeli yönünde istirhamımız olacak” ifadelerini kullandı.

  Yılbaşı gecesi İstanbul da 15 bin polis görevli olacak #2

  "5 BİN POLİS TAKSİM VE İSTİKLAL CADDESİ'NDE GÖREV ALACAK"

  Yılbaşında yaşanan taciz olaylarının her yıl azaldığına dikkat çeken Baybaba, “Emin olun İstiklal Caddesi’nin her sokağında güven timleri ve narkotimlerimizle, resmi ekiplerimizle olacağız. Tahmini 5 bin polisimiz taksim ve İstiklal Caddesi’nde görev alacak” dedi. Baybaba güven timlerinin noel baba, simitçi ve boyacı kılığına girerek halkın arasında fark edilmeden rahatça dolaşabildiğine dikkat çekerek, “Daha önce resim alışılagelmiş polislerimiz vardı. Bunla suça meyilli kişiler tarafından fark ediliyordu. Bu arkadaşlarımız fark edilmiyor, tam tersine biz onları fark ediyoruz ve takip ediyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu her anda yanlarındayız” diye konuştu.

  Yılbaşı gecesi İstanbul da 15 bin polis görevli olacak #3

  Yılbaşı gecesi İstanbul da 15 bin polis görevli olacak #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir