Euro
10.3199
-0.21%
Dolar
8.6166
0.01%
Altın
500.88
-0.23%
Borsa
1.425
-0.41%
Bitcoin
338.168
-1.15%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Yıllarca çalışıp oğlunun suçsuz olduğunu ispatladı

  Adana'da yaşayan Fatma Ersoy, 10 yıl önce işlenen cinayette oğlunun dahli olmadığını boy tespiti yaptırarak ispatladı.
  • İHA
  • 12.12.2018 - 10:24
  Yıllarca çalışıp oğlunun suçsuz olduğunu ispatladı

  Bir bankada güvenlik görevlisi olan Ekrem Biçer, zırhlı araçla 17 Kasım 2008’de Çukurova ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi’nde bulunan bir ATM’ye para koymaya geldi. Biçer, makineye para koymak için alarmı kapattıktan sonra kasayı açtı.

  Bu sırada bankacıların yanına gelen 2 soyguncudan biri güvenlik görevlisi Biçer’e "Yat yere" diye bağırarak saldırdı.

  SOYGUNCULARA DİRENDİ

  Yumruklu saldırı sonucu yere düşen güvenlik görevlisi Biçer, paraları vermemek için soygunculara direndi. Çıkan silahlı çatışmada;  soyguncular, paraları alamadan, yoldan geçen bir çiftin otomobilini gasbedip olay yerinden kaçtı.

  Vücuduna 7 kurşun isabet eden Biçer, kaldırıldığı hastanede öldü. Olay yerinde yapılan incelemede ise 3 ayrı tabancaya ait 13 boş kovan bulundu.

  Olayın ardından polis, gasbedilen otomobili Kurttepe Mahallesi’nde terk edilmiş halde buldu. Yapılan çalışma sonrası 15 kişi yakalandı.

  Yıllarca çalışıp oğlunun suçsuz olduğunu ispatladı #1

  4 AYRI SUÇTAN BERAAT ETMİŞLERDİ

  ’Nitelikli kasten adam öldürme’, ’Nitelikli kasten adam öldürmeye teşebbüs’, ’Nitelikli yağma’, ’Nitelikli yağmaya teşebbüs’ suçlarından haklarında Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılan ve 4 yıl yargılama süresi sonrası suçlamayı kabul etmeyen tüm sanıklar ‘suçu işledikleri sabit olmadığı’ gerekçesiyle beraat etti.

  Banka ve öldürülen gencin babasının, kararı temyiz etmesi üzerine Yargıtay 1. Ceza Dairesi, 13 sanığın beraat kararını onadı.

  BERAAT KARARI BOZULDU

  Sanıklar Cihangir Ersoy ve İshak Abat’ın beraat kararını bozdu. Yargıtay; tanıkların, 2 sanığı da canlı ve fotoğraflardan teşhis ettiklerini belirterek Ersoy ve Abat’ın ‘fikir ve irade birliği içinde bir suçun işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kasten öldürme ve nitelikli yağmaya teşebbüs’ suçundan cezalandırılmasını istedi.

  Yıllarca çalışıp oğlunun suçsuz olduğunu ispatladı #2

  2015 YILINDA SUÇLU BULUNDULAR

  Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden yargılanan tutuksuz sanıklar Ersoy ve Abat, 2015 yılında bu kez suçlu bulunup müebbet hapis cezasına mahkum edildi ve haklarında yakalama kararı çıkartıldı.

  10 YILDIR DEDEKTİF GİBİ ÇALIŞIYOR

  Önce beraat eden, ardından müebbet hapis cezasına mahkum edilen Ersoy’un 60 yaşındaki annesi Fatma Ersoy, oğlunun suçsuz olduğunu iddia edip, 10 yıldır bir dedektif gibi çalışıyor.

  Anne Ersoy, çok sayıda avukat ve bilirkişi ile görüşüp dava dosyasındaki eksiklikleri tespit etti.

  Yargılama sırasında, bilirkişinin önermesine rağmen mahkemece dikkate alınmayan, ancak dosyanın tek maddi delili olabilecek olan oğlu ile güvenlik kamera görüntülerindeki şüphelilerin boy tespitini kendi imkanlarıyla görüntü ve ses uzmanına yaptıran anne Ersoy, çıkan sonuç karşısında hedefine ulaştı.

  Yıllarca çalışıp oğlunun suçsuz olduğunu ispatladı #3

  BOY FARKI SUÇSUZ OLDUĞUNU İSPATLADI

  Ölçümlere göre, oğlunun olaya katılmadığını ispatlamış oldu. Yapılan incelemede; oğlunun boyunun 188 santimetre, güvenlik kamera görüntülerindeki şüphelilerin yanlarındaki araç referans alınıp, giydikleri ayakkabılar da ölçüme dahil edilerek yapılan boy tespitlerinde en uzun olan şüphelinin boyunun minimum 174 santimetre, maksimum 178 santimetre olduğunun tespit edilmesi üzerine anne Ersoy, boy farkı nedeniyle oğlunun olaya katılmadığını delillendirerek, yargılamanın yenilenmesi için avukatı ile birlikte yargılamanın yapıldığı Adana 5.Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurdu.

  Herhangi bir delil olmamasına rağmen oğluna, önce beraat, ardından tanıkların çelişkili ifadeleri dikkate alınarak müebbet hapis cezası verilmesinin, kendilerini üzdüğünü belirten anne Ersoy, “Ben adım gibi eminim oğlumun bu olaya katılmadığını ve suçsuz olduğunu biliyorum.

  Yıllarca çalışıp oğlunun suçsuz olduğunu ispatladı #4

  ''SABIKA KAYDI VAR DİYE MAHKUM EDİLDİ''

  Oğlumla ilgili hiçbir parmak izi, DNA yok. Oğlum sadece ‘sabıka kaydı var’ diye mahkum edildi. Güvenlik kamera görüntülerindeki şüphelilerin yüzleri tespit edilemedi. Ancak, bilirkişi aracın sabit yüksekliğinden faillerin boylarının ölçülebileceğini ve oğlumun boyu ile kıyaslanabileceği şeklinde rapor verdi.

  Ancak, mahkeme bilirkişinin maddi delil olabilecek boy tespitini dikkate almadı. Oğlumun olay günü nerede olduğu ile ilgili tanıklarımız da dinlenmedi.

  Yıllarca çalışıp oğlunun suçsuz olduğunu ispatladı #5

  KENDİ İMKANLARIYLA İSPATLADI

  Kendi imkanlarımla 10 yıl sonra bu görüntüleri incelettim. Olayı yapanların boyları tespit edildi.

  En uzun boylu olan benim oğlumun boyundan en az yanılma payı ile 10-14 santim kısa. Yani benim oğlumun olayı yapan kişilerden olmadığı ispatlanmış oldu.

  Bu boy tespiti o zaman yapılmış olsaydı. Oğlumun kesin suçsuz olduğu ortaya çıkacaktı.

  OĞLUM SUÇSUZ

  Yapılacak araştırma ile gerçek katiller de bulunmuş olunacaktı. Benim oğlum suçsuzdur, suçsuz yere ceza almasına razı değilim. Mahkemenin bu sunduğumuz deliller ölçüsünde yargılamayı yenileyip, araştırmasını genişletmesini istiyoruz.

  Tek isteğimiz gerçek katillerin yakalanıp adaletin tecelli etmesidir” dedi.

  Yıllarca çalışıp oğlunun suçsuz olduğunu ispatladı #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir