Euro
10.3719
-0.05%
Dolar
8.8705
0%
Altın
494.37
0.01%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
372.285
-2.94%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Yozgat'ta PKK bayrağı açıldı iddiası ortalığı karıştırdı

  Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde alkollü 2 kişinin askerlik şubesi önünde "PKK bayrağı açıldığı" iddiası üzerine vatandaşlar ayaklandı.
  • 31.08.2015 - 08:50
  Yozgat'ta PKK bayrağı açıldı iddiası ortalığı karıştırdı

  Yozgat ta PKK bayrağı açıldı iddiası ortalığı karıştırdı #1

  Akdağmadeni Askerlik Şubesi önünde tartışan alkollü iki kişi kendi aralarında kavga etmeye başladı. Kavgayı ayırmak isteyen asker ve polislere hakaret eden şahıslar, ifadeleri alınmak üzere Akdağmadeni İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

  Olayın sosyal medyada "PKK terör örgütü sempatizanları askere küfrederek PKK bayrağı açtı'' şeklinde yayılması üzerine vatandaşlar, İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne toplanmaya başladı.

  Yozgat ta PKK bayrağı açıldı iddiası ortalığı karıştırdı #2

  DAĞITILAN GRUP, TEKRAR TOPLANDI

  Giderek kalabalıklaşan ilçe halkı, bir süre burada bekledi. Kalabalığın artması sonucu çevik kuvvet takviye ekibi istendi. Olayı "terör olayı" olarak algılayan vatandaşlar, polisten, şahısların kendilerine verilmesini istedi. Daha sonra, İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına girmek isteyen kalabalığa polis biber gazı ile müdahale etti. Bir süre sonra dağılan grup, tekrar bir araya gelerek emniyet binasına girmek istedi. Bunun üzerine çevik kuvvet ve jandarma ekipleri kalabalığı geri püskürtmek için havaya ateş açtı. Ardından grup, İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına pet şişe ve taşlarla saldırdı.

  Yozgat ta PKK bayrağı açıldı iddiası ortalığı karıştırdı #3

  BİR POLİS MEMURU YARALANDI

  Olayda Emniyet Müdürlüğü binasının bazı camları kırıldı. İlçeye gelen Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım ve İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar tarafından sakinleştirilen grup, daha sonra dağıldı. Olaylar sırasında bir polis memuru, başına taş isabet etmesi sonucu yaralandı.

  Yozgat ta PKK bayrağı açıldı iddiası ortalığı karıştırdı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir