Euro
9.3475
-0.43%
Dolar
7.8097
-0.79%
Altın
449.2
-1.93%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
133.621
-0.58%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C
  Zabıta 80 yaşındaki kadının tezgahını kaldırdı

  Zabıta 80 yaşındaki kadının tezgahını kaldırdı

  Bursa'nın Osmangazi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaşlı bir kadının malzemelerine el koyarken, çevredeki esnaftan da tepki yükseldi. Yaşlı kadının isyanı, kameralara yansıdı.
  • Haber Merkezi
  • 17.09.2019 - 09:47

  Bursa'nın Osmangazi ilçesi Tahtakale Meydanı'na bir kasa domates,  bir sepet çilek ve bir çuval fasulye ile gelen 80 yaşındaki kadın, zabıta engeline takıldı.

  MALZEMELERİNE VEDA EDERKEN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

  Osmangazi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kadının bulunduğu bölgeye gelerek, malzemelerini kamyona yükledi. Bu sırada yaşlı kadın, ağlamaya başladı. Çevredeki esnaf da bu duruma tepki gösterdi.

  Sosyal medyada yayılan görüntülere tepki yağdı.

  Zabıta 80 yaşındaki kadının tezgahını kaldırdı İZLE

  ZABITA EKİPLERİNE TEPKİ

  Osmangazi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinden ilçe sakinlerinin şikayetçi olduğu, birçok ruhsatsız iş yerine müdahale edilmesi gerekirken 80 yaşındaki kadının emeğine, ekiplerin göz diktiği öne sürüldü.

  BELEDİYE BAŞKANI "1'E KADAR SATABİLİR" DEDİ

  Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa’nın en eski çarşılarından biri olan Tahtakale Çarşısı'nı baştan aşağıya yenilediklerini belirterek; "Tahtakale Meydanı’nda yaşanan esnaf ve trafik yoğunluğundan dolayı da bazı düzenlemeler getirdik. Dağ köylerinden gelen vatandaşlarımızın kendi ürettikleri ürünlerini satabilmesi adına meydanda bir alan oluşturduk. Saat 13.00’e kadar bu alanda köylü vatandaşlarımızın satış yapmalarına imkan sağladık" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir