Alaattin Karaca’nın Tur kayağı anıları kitap oldu
ensonhaber.com

TDF’de kesintisiz olarak 1997- 2016 yılları arasında 20 yıl başkanlık yapan Alaattin Karaca, bu süreçte 919 olan dağcı sayısını 39 bine, dağcılık kulüp sayısını 25’ten 1060’a, dağcılık sporunda aktif olan aktif il sayısını ise 23’den 81’e çıkardı.

Karaca’nın başkanlığı döneminde dağcılığın yanı sıra dağ kayağı ve spor tırmanma branşlarında da faaliyet yapılmaya başlandı.

"FEDERASYONU BIRAKIYORUM, DAĞLARI DEĞİL"

"Federasyon başkanlığını bırakıyorum, dağları değil" diyerek TDF başkanlığına veda eden Karaca’nın dağcılık anılarını Prof. Dr. Metin Karadağ ‘Dağların Ruhu’ isimli kitapta topladı.

Alaattin Karaca’nın Tur kayağı anıları kitap oldu

KAYAK ANILARI

‘Tur Kayaklı Anılarım’ isimli kitabın ise başta doğaseverler olmak üzere dağcı ve tur kayağı yapanlar için bir rehber olacağına dikkati çeken Alaattin Karaca, şunları söyledi: "Yaklaşık 50 yıldan bu yana Türk Dağcılığına hizmet ediyorum. Türkiye’de ve Dünyadaki yüksek dağların büyük bir bölümüne tırmandım. Binlerce öğrenci, rehber, eğitmen yetiştirdim. Halen daha dağlara tırmanmaya devam ediyorum. Doğasever, dağcı, tur kayağı olarak anılan dağ kayağı spor branşlarını yapan, ilgi duyanlara Tur Kayaklı Anılarım kitabım yararlı olacaktır. Kitapta, ‘ur Kayağı nedir? Tur kayağı malzemeleri Tur kayağı yapacak kişilerde olması gereken özellikler’yer alıyor" dedi.

Alaattin Karaca’nın Tur kayağı anıları kitap oldu

Ergül Tosun

Kitap sayfası için iletişim:

ergul.tosun@ensonhaber.com