Petrol
82.03
-0.79%
Euro
19.5815
0.17%
Dolar
18.639
0.00%
Altın
1.065
0.63%
Borsa
5019
0.00%
Bitcoin
321.028
-1.52%
12ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 12 C

  İthaki etiketiyle 6 yeni kitap

  İthaki Yayınları, 6 yeni kitabı okurlarına sundu. Hangi kitap olduklarına birlikte bakalım...
  • Haber Merkezi
  • 28.06.2021 - 14:36
  • Güncelleme : 28.06.2021 - 14:39
  İthaki etiketiyle 6 yeni kitap

  İthaki Yayınları, haziran ayını 5 yeni kitapla kapatıyor. Her ay olduğu gibi yepyeni eserler yayınlayan yayınevi, bu ayı da boş geçmedi ve yepyeni okumalar yapmak isteyen kitapseverler için raflarını yeniledi.

  Gelin birlikte kitapları tanıyalım; iyi okumalar dileriz...

  Yer Açın, Yer açın

  İthaki etiketiyle 6 yeni kitap #1

  Harry Harrison, bilimkurgunun altın çağını yaratan isimlerden biri, hatta türün maceracı tarafını en faydalı şekilde kullanan ve derdini anlatmaktan taviz vermeyen en sivri dilli yazarı.

  Satın almak için tıklayın:

  Sayfa: 256

  Neden Yazıyorum

  İthaki etiketiyle 6 yeni kitap #2

  George Orwell, beş-altı yaşlarından itibaren yazar olması gerektiğini biliyordu. Bir kaplana dair olduğunu hatırladığı, küçük yaşta kaleme aldığı ilk şiirinden başlayarak onu geçimini sağlayacağı denemelere, 1984 ve Hayvan Çiftliği gibi klasiklere kadar götüren yazarlık yolculuğunda bildiği yoldan şaşmayan bir kalemdi. “Neden Yazıyorum” bu açıdan, boş sayfanın başına geçen yalnız çocuklar, yazıya hayatını adayanlar için değerini hiç kaybetmeyen bir metin oldu.

  Satın almak için tıklayın:

  Sayfa: 104

  Kitaplar ve sigaralar

  İthaki etiketiyle 6 yeni kitap #3

  Kitaplar ve Sigaralar, yazarın yedi denemesini bir araya getiriyor. Bu denemelerde, Orwell’in kitaba mı yoksa sigaraya mı daha çok para harcadığına dair hesaplarını, kitapçılık yaptığı günlerdeki anılarını, sansüre ve eleştirmenliğe dair fikirlerini görebiliyor, ayrıca çocukluğunun Birinci Dünya Savaşı öncesindeki günlerini de okuyabilme şansı buluyoruz.

  Satın almak için tıklayın:

  Sayfa: 120

  Mezarlarınıza Tüküreceğim

  İthaki etiketiyle 6 yeni kitap #4

  Borıs Vian’ın en çok tartışılan eserlerinden biri olan Mezarlarınıza Tüküreceğim’in çizgi roman uyarlaması, yazarın sert ve provokatif cümlelerini şahane bir biçimde görsele aktarıyor.

  Satın almak için tıklayın:

  Sayfa: 112

  Vakıf İleri

  İthaki etiketiyle 6 yeni kitap #5

  Psikotarih biliminin yaratıcısı Hari Seldon, engin Galaktik İmparatorluk çöküşün eşiğindeyken zamanla yarışarak devrimci kuramını geliştirip yıldızların arasında insanlık için bir yer sağlamaya çalışıyordu. Ve Seldon’ı kontrol eden hem psikotarih hem de tüm galaksinin geleceğini kontrol edebilecekti.

  Satın almak için tıklayın:

  Sayfa: 488

  Ergül Tosun

  Kitap sayfası için iletişim:

  ergul.tosun@ensonhaber.com


  Görüş Bildir