Daniel Guiza: 45 yaşına kadar futbol oynamak istiyorum

İspanya 5. Ligi ekiplerinde CD Rota'da top koşturan 42 yaşında olmasına rağmen futbola devam eden Eski Fenerbahçeli ve İspanya Milli Takımı santrforu Daniel Guiza, Relova'ya bir röportaj verdi.

"Hiçbir şeyden pişman değilim"

İspanyol golcü, şunları söyledi:

"Hiçbir şeyden pişman değilim, ne futbolda ne de futbol dışındaki bir şeyde. Her zaman istediğimi yaptım. Ben bir kişiyim. Antrenmana ilk gelen ve son giden biri olarak örnek olduğumu sanmıyorum. Soyunma odasında ünlü olmak gibi bir şey yok. En son çıkıyorum çünkü takım arkadaşlarımla şakalaşmayı seviyorum."

"Sokakta çok şey öğrenirsin"

Futbola başladığı günler hakkında konuşan Guiza, şu açıklamayı yaptı:

"Bir sandviçle sokağa çıktığımı ve yolda futbol oynadığımı hatırlıyorum. Bu şeyler çoktan kayboldu. Artık çocuklar sadece PlayStation oynamak istiyor. Sokakta çok şey öğrenirsin."

"Luis Aragones benim babam, hatta büyükbabam"

İspanyol teknik adam Luis Aragones, hakkında açıklama yapan Guiza şu ifadelerde bulundu:

"Luis Aragones benim babam, hatta büyükbabam. Kulübünde başarılı olan birini EURO2008'e götürecek cesareti vardı. Milli Takımı bir adım daha ileri götüren de buydu. Luis Aragones hakkında hiçbir söylemeyeceğim çünkü onu hatırladıkça hala duygusallaşıyorum. Onunla çok güzel anılarım var. Benim için çok özel bir insandı. Onun sayesinde kariyerimde bir sıçrama yaptım."

"Barcelona'ya imza atmadım ve ardından Fenerbahçe'ye gittim"

Guiza, geçmişte Barcelona'ya transfer olabileceğini belirtti.

"Barcelona benimle ilgileniyordu. Onlarla imzalayabilirdim ama bazı oyuncularla ilgili bir şey oldu. Benimle rekabet etmek istediler mi, istemediler mi bilmiyorum. Ama kulüpte çok fazla gücü olan insanlar vardı ve beni istemediler. Barcelona'ya imza atmadım ve ardından Fenerbahçe'ye gittim ve Luis Aragones ile yeniden çalıştım."

"Bu fotoğraf yanıltıcı"

Rota'ya imza attığında, paylaşılan fotoğrafına gelen yaşlı yorumlarını değerlendiren Güiza, şu ifadeleri kullandı:

"Bu fotoğraf yanıltıcı. O fotoğraf öğleden sonra saat 4'te çekilmişti. Bu tür şeyler umurumda değil, beni hiç endişelendirmez."

Daniel Guiza, son olarak 45 yaşında kadar kariyerini sürdürmek istediğini ifade etti.