Euro
10.3219
0.03%
Dolar
8.8237
0.07%
Altın
497.32
0.23%
Borsa
1.392
0%
Bitcoin
378.893
-3.09%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Sinema sektöründe değişikler TBMM'de onaylandı

  Sinema sektöründe uluslararası rekabet gücünün artırılmasına yönelik kanun teklifi, TBMM'de kabul edildi.
  • Haber Merkezi
  • 18.01.2019 - 05:46
  Sinema sektöründe değişikler TBMM'de onaylandı

  Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’ndan geçti.

  Teklifle, Sinema Destekleme Kurulları oluşturulacak. Kurullar sekiz üyeden oluşacak. Kültür ver Turizm Bakanlığı; sinema alanındaki etkinlik, proje ve faaliyetleri destekleyebilecek. Bakanlık sinema alanında arşiv veya müze oluşturulması amacıyla yurt içi ve yurt dışından eser veya çoğaltılmış nüshaları ve sinema ile ilgili diğer materyalleri satın alma veya bağış yoluyla temin edebilecek.

  Sinema sektöründe değişikler TBMM de onaylandı #1

  REKLAMLAR 10 DAKİKAYI GEÇMEYECEK

  Sinema filmlerinde öncesinde gösterilen reklamların süresi en fazla on dakika, fragman gösterim süresi en az üç, en fazla beş dakika olacak. Sinema filmi gösterim arası on beş dakikayı aşamaz. Reklam, fragman, film arası sürelerine uymadan gösterim yapan sinema salonu işletmecilerine, salon başına elli bin TL idari para cezası verilecek.

  Öte yandan kabul edilen kanun ile birlikte sinema salonu işletmecilerinin, bilet promosyonu yapabilmeleri için yapımcılarla sözleşme imzalamaları gerekecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir