Euro
10.0656
0.93%
Dolar
8.5243
1.16%
Altın
481.17
-1.01%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
405.301
0.76%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Türk-Rus Kültür Yılı'nı Erdoğan ve Putin açacak

  Türk-Rus Kültür Yılı'nı Erdoğan ve Putin açacak

  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun, "Kültür Yılı'nın açılışı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in katılımıyla Bolşoy Tiyatrosu'nda gerçekleşecek" dedi.
  • AA
  • 30.01.2019 - 14:41
  • Güncelleme : 30.01.2019 - 15:13

  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun, Moskova’daki Yunus Emre Enstitüsü'nde gerçekleştirilen sergi açılışında açıklamalarda bulundu.

  "KÜLTÜREL RÜZGAR OLACAK"

  Türkiye ve Rusya arasında 2019'un kültürel ve turizm açısından yoğunlaştırılmış bir yıl olacağını vurgulayan Dursun, "Bu senenin farkı çok farklı alanlarda, iki taraflı, kültürel bir rüzgar esecek." diye konuştu.

  KÜLTÜREL ÖZELLİĞİ OLAN ŞEHİRLER TANITILACAK

  Rusların Türkiye’ye ağırlıklı olarak turistik amaçlı geldiklerine işaret eden Dursun, "Bu sefer daha çok kültürel amaçlı etkinlikler yapmayı düşünüyoruz. Türkiye’nin, Antalya’nın yanı sıra kültürel özelliği olan şehirlerini de tanıtmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

  Türk-Rus Kültür Yılı nı Erdoğan ve Putin açacak #1

  AÇILIŞI ERDOĞAN VE PUTİN YAPACAK

  Kültür yılı kapsamında 8 Nisan’da Moskova’da bulunan Bolşoy Tiyatrosu'nda önemli bir etkinlik yapılacağını açıklayan Dursun, "Kültür yılının açılışını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılımıyla Bolşoy Tiyatrosu'nda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Galada, Troya Operası sahnelenecek." şeklinde konuştu.

  "DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK"

  Son dönemde, Türkiye ve Rusya arasındaki siyasi zirvelerin dünyada konuşulduğunu anımsatan Dursun, "Troya ve opera üzerinde bir buluşma da gerçekten güzel olur ve dünyaya da örnek olur." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir