Reynmen 200 bin euroyu faiziyle birlikte ödeyecek
İHA

Riba Events’in sahibi Rıza Cerit, Avrupa’da gerçekleştirilecek olan 10 konserlik turne için ‘Reynmen’ lakaplı şarkıcı Yusuf Aktaş ile sözleşme imzaladı.

Anlaşmaya göre, bu konserlerde sahne alıp performans sergilemesi karşılığında Reynmen’e 500 bin euro ödeyeceği belirlenen Riba Events şirketi, konser öncesi şarkıcıya 200 bin euro ödeme yaptı.

Anlaşma yapılmasına karşın, koronavirüs salgını sebebiyle turne iptal edildi.

İHTARNAMELERE OLUMSUZ CEVAP VERDİ

Olaya ilişkin, Rıza Cerit’in avukatı Eda Salman tarafından mahkemeye sunulan dava dilekçesinde, “Pandemi nedeniyle konser gibi kalabalık organizasyonlar iptal edildiği için Riba Events şirketi, konserlerini gerçekleştirmeyen Reynmen’e ödediği 200 bin euroyu geri istemiştir. Reynmen ihtarnamelere olumsuz cevap vermiştir. Şirketin zarar kaybına uğramasının engellenmesi için 200 bin euronun faiziyle birlikte Reynmen’den tahsilini istiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Reynmen 200 bin euroyu faiziyle birlikte ödeyecek

MAHKEME ŞİRKETİ HAKLI BULDU

İstanbul Hukuk Mahkemesinde devam eden dava, karara bağlandı.

Duruşmada, tarafların avukatları hazır bulundu.

Davayı karara bağlayan mahkeme, Reynmen’in Rıza Cerit’e 200 bin euro ödemesine karar verdi.

Reynmen 200 bin euroyu faiziyle birlikte ödeyecek

“200 BİN EUROYU FAİZİYLE BİRLİKTE ÖDEYECEK”

Mahkeme kararına ilişkin konuşan Rıza Cerit’in avukatı Eda Salman, “Mahkeme haklı olduğumuza karar vererek davamızı kabul etmiştir. Mahkeme kararına göre Reynmen, 200 bin euroyu en yüksek faiziyle birlikte müvekkilim Rıza Cerit’e ödeyecektir. Bu karar, koronavirüs salgını sebebiyle gerçekleştirilemeyen organizasyonların mücbir sebep teşkil edebileceğine dair emsal bir karardır.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)