Petrol
87.89
-0.18%
Euro
18.1416
0.68%
Dolar
18.4922
-0.14%
Altın
987.17
-0.04%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
359.853
-0.55%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Volkswagen Golf'ün SUV modeli geliyor

  Volkswagen, Golf'ün sekizinci neslinde yaptığı sürprizle artan SUV ihtiyacına cevap vermeyi amaçlıyor.
  • 14.11.2014 - 13:16
  Volkswagen Golf'ün SUV modeli geliyor

  golff

  Volswagen Golf'ün SUV modeli geliyor. Özellikle Avrupa piyasasında her geçen gün artan SUV(spor amaçlı taşıt) talebine karşılık vermeyi hedefleyen VW'in 2018 yılı seçmesinin nedeni stratejik planlama.

  GELİŞTİRİLMİŞ OFF-ROAD ÖZELLİKLERİNE SAHİP

  Golf'ün bir alltrack versiyonu mevcut olsa da VW Golf SUV daha geliştirilmiş off-road özelliklerine sahip olacak. İki farklı aks mesafesine sahip olacak modelin aks aralığı küçük olanı Avrupa piyasasına sürülecekken, daha büyük olanı Amerika ve Çin pazarlarında görücüye çıkacak. Avrupa'da 2018 yılında satışı planlanan aracın Çin ve Amerika'da 2019 yılında vitrinlerdeki yerini alması bekleniyor.

  Volkswagen Golf ün SUV modeli geliyor #2

  TİGUAN'IN ÜRETİMİ DURMAYACAK

  Volkswagen Golf SUV modeli duyulur duyulmaz akla gelen ilk sorunun Tiguan'ın geleceği. Ancak Tiguan'ın üretiminin durmayacak sadece satışına Amerika ve Çin'de devam edilecek. Tiguan'ın da yenilenen yüzü ile 2015 yılında Frankfurt Auto Show'da sergilenecek olması Yeni Golf SUV'un Tiguan'ın yerini almayacağı, farklı bir model olacağı kanaatini yaygınlaştırıyor. Yine de birbirleri ile aynı segmentte olup rakip olmaları söz konusu.

  GÖRÜNÜMLERİ BİRBİRİNE YAKIN

  Yine de Tiguan ve Yeni Golf SUV modellerinin 5 kapılı hatchback görünümleri birbirine yakın olsa da Golf SUV daha sert bir görünüme ve farklı teknolojik donanımlara sahip olacak. Bu özelliklerden birisi 4 çeker sistemi olan AWD. Daha büyük 4 mevsim lastikleri ile gelecek araba yükseltilmiş helezonlar, ön ve arka motor korumaları, genişletilmiş eşikler, ekstra ışıklandırma ve tavan çıtaları gibi özellikleriyle de Tiguan'dan farklılaşıyor.

  Volkswagen Golf ün SUV modeli geliyor #3

  ARAZİ DONANIMLARI DA MEVCUT

  Yeni Golf SUV'da eğim kontrollü off-road sürüş modu, off-road hafızasına sahip navigasyon sistemi, daha büyük yakıt tankı ve darbe emiciler gibi arazi donanımları mevcut olacak. Arabada diferansiyel kilidi olmaması ise bir arazi aracının önemli bir eksiği gibi görünüyor.

  YENİ MODELİN HİBRİT VERSİYONU DA OLACAK

  Golf MK8'den izler taşıyacak bu yeni modelin hibrit versiyonu da olacak. 1.4 TSI motorla 150 hp gücü üretecek olan aracın 102 hp lik bir de elektrik motoru da olacak. Yeni Golf SUV toplamda 250 hp civarında güç üretmesine karşın 35g/km gibi düşük emisyon değeri ile de gayet ekonomik olacak.


  Görüş Bildir