taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8952
6.5415
1557.4
121474.75
295.098
51553.87

Özel okul tabelalarına düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığınca, özel eğitim kurumlarında okulun resmi adının dışında başka bir isim kullanılamayacağı kararı alındı.

Haber Merkezi | 23.02.2019 - 08:52..
Whatsapp ile paylaş

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Kurum Tanıtım Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

YARGI KARARLARI DİKKATE ALINDI

Yeni düzenleme, değişen ve gelişen şartlar ile ortaya çıkan ihtiyaçları yargı kararları doğrultusunda güncellendi.

Yönetmelik ile Bakanlık; merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatı ile her tür ve derecedeki resmi, özel okul ve kurumların tanıtım uygulamalarına ilişkin usul ve esasları düzenledi.

Özel okul tabelalarına düzenleme

DÜZENLEME YAPILDI

Yönetmeliğin "tanımlar" maddesinde yer alan "adlandırma tabelaları", "amblem", "kurum", "kurum tanıtım uygulamaları", "logo", "yerleşim planı" ve "yerleşke (kampüs)" ibarelerinde, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Bakanlıklar Kurum Kimliği Rehberi'nde yer alan Bakanlığa ait görsellere göre düzenleme yapıldı.

Özel okul tabelalarına düzenleme

OKULUN ADI DIŞINDA TABELAYA YASAK

Bu kapsamda; Bakanlığın logosu olarak kitap, meşale, ortasında çember içinde Türk bayrağının ay ve yıldızı, çevresinde tarihteki bağımsız 16 büyük Türk devletini simgeleyen 16 yıldızdan oluşan simgesinin kullanılacağı anlatıldı.

Yeni düzenlemede, Milli Eğitim Bakanlığınca, özel eğitim kurumlarında okulun resmi adının dışında başka bir isim kullanılamayacağı hükmüne de yer verilerek, mevcut ifadeye açıklık getirildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir