Euro
15.1178
-2.63%
Dolar
13.3285
-2.51%
Altın
756.93
-2.8%
Borsa
1.857
2.64%
Bitcoin
781.917
4.97%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Barzani: Kürdistan siyasi hesapların görüleceği yer değil

  IKBY Başkanı Barzani, PKK ile İKDP arasındaki çatışmaları kınayarak, "Kürdistan, siyasi hesapların görüleceği bir meydan değildir" dedi.
  • AA
  • 25.05.2015 - 13:51
  Barzani: Kürdistan siyasi hesapların görüleceği yer değil

  Barzani: Kürdistan siyasi hesapların görüleceği yer değil #1

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, yaptığı yazılı açıklamada, IKBY topraklarının taraflar arasındaki siyasi tasfiyeye dönüşmesine izin vermeyeceklerini belirtti. PKK ile İKDP arasında meydana gelen çatışmaları, "şiddetle kınadığını" ifade eti.

  KÜRDİSTAN SİYASİ HESAPLARIN GÖRÜLECEĞİ MEYDAN DEĞİLDİR

  Barzani, "Kürdistan bölgesi, siyasi hesapların görüleceği bir meydan değildir. Herkes bunu çok iyi bilmelidir. Taraflara sorunları derinleştirmemesi ve büyütmemeleri çağrısında bulunuyorum. Sorunları diyalog, müzakere ve karşılıklı anlayışla çözüme kavuşturmalıdır. Kürdistan hükümeti, durumu kontrol altına almak için her türlü çabayı göstermeli ve taraflar arasındaki çatışmaların durmasını sağlamalıdır" değerlendirmesinde bulundu.

  KÜRTLER İÇİN İNTİHARDIR VE KİMSENİN KAZANCI OLMAZ

  Çatışmaları "intihar" olarak nitelendiren Barzani şunları kaydetti;

  "Bu çatışmalar, Kürtler için intihardır ve kimsenin kazancı olmaz. Kürtler için intihar olan bu çatışmanın ne partilere ne de millete bir faydası yoktur. Daha önce de bu Kürtler arası çatışmaların her şekilde haram kılınması gerektiğini belirtmiştim. Şimdi tekrarlıyorum, Kürtler arası kavga olmamalıdır. Taraflar, sorumluluk bilinciyle hareket etmelidir. Çatışmalar Kürdistan halkının huzurunu bozuyor ve geleceğe dair umutlarını zayıflatıyor."

  Barzani: Kürdistan siyasi hesapların görüleceği yer değil #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir