Euro
9.9246
0.02%
Dolar
8.349
0.01%
Altın
486.92
0.04%
Borsa
1.4
0.48%
Bitcoin
328.696
-2.06%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Bolu'da CHP afişleri tartışma yarattı

  Belediye Başkan Adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu'nun astırdığı afişteki engellinin, aslında engeli olmadığı ortaya çıktı.
  • 17.03.2014 - 06:18
  Bolu'da CHP afişleri tartışma yarattı

  Bolu da CHP afişleri tartışma yarattı #1

  Yerel seçimler öncesi CHP'li Bolu Belediye Başkan Adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, şehrin birçok yerinde bilboardlar ve binalara reklam afişi astı. Afişte, "İnanın her şey çok güzel olacak" ve "Birleştirici güç CHP" yazılarının yanında bir resim yer aldı.

  RESİMDEKİ ENGELLİ SAĞLAM ÇIKTI

  Resimde bir hemşire, kafasında baret bulunan bir işçi, genç bir çocuk ve tekerlekli sandalyede oturan bir kişi yer aldı. Bir haftadır reklam panolarında asılı duran afişte tekerlekli sandalyede oturan ve engelli gibi gösterilen şahsın B.T isminde sağlam bir kişi olduğu ortaya çıktı. Bolu'da bir inşaat firmasında çalıştığı öğrenilen şahsın belirli bir ücret karşılığında fotoğrafta yer aldığı iddia edildi.

  YEĞENİ SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GÖSTERDİ

  Afişteki engelli gibi gösterilen şahsın gerçekte sağlam biri olduğunu yeğeni Sami Özalp doğruladı. Resimdeki şahsın dayısı olduğunu söyleyen Özalp, facebook'taki kişisel paylaşım sayfasında afişin resmini paylaşarak, "CHP Bolu afişleri lütfen dikkatli bakalım ortada tekerlekli sandalyede oturan adam sağlam şu anda inşaatta çalışıyor adı da B.T ve maalesef benim dayım. işte dürüst siyaset" yazısıyla tepki gösterdi.

  Özalp, facebook'taki yorum bölümünde ise "500 TL almış" ifadelerini kullandı.

  B.T., GAZETECİLERE AÇIKLAMA YAPMADI

  Gazetecilerin telefonla ulaştığı B.T, inşaatta çalıştığını ve konu hakkında bir şey söylemek istemediğini belirterek görüşmeyi reddetti.

  MISIRLIOĞLU: REKLAM AJANSININ KOMPOZİSYONU

  CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, sağlam bir kişiyi engelli gibi gösteren reklam afişi hakkında konuşarak, "Reklam ajansının hazırladığı bir kompozisyondur" dedi.

  Reklam panolarındaki afişte yer alan engelli vatandaş hakkında konuşan Mısırlıoğlu, "Bizler toplumun her kesimine hitap eden insanlarız. Reklam ajansının hazırladığı kompozisyondur. Bugüne kadar AK Partili yöneticilerin reklamlarına bakarsanız onlar da bu tür mesajlar kullanmışladır" dedi.

  Reklam afişinde yer alan ve engelli gibi gösterilen şahsın 500 TL para aldığı iddiasına da yanıt veren Mısırlıoğlu, "Biz parayla insan çalıştırmayız. Bizde herkes gönüllü çalışır" yanıtını verdi.

  Bolu da CHP afişleri tartışma yarattı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir