Euro
10.1159
-0.06%
Dolar
8.5628
0.04%
Altın
496.87
0.35%
Borsa
1.36
0%
Bitcoin
339.100
6.81%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  DSP'li eski vekil Rahmi Sezgin partisinden istifa etti

  DSP eski İzmir Milletvekili Rahmi Sezgin, CHP'den aday gösterilmeyince DSP'den aday olanlara tepki göstererek, partisinden istifa etti.
  • 18.03.2014 - 12:01
  DSP'li eski vekil Rahmi Sezgin partisinden istifa etti

  DSP li eski vekil Rahmi Sezgin partisinden istifa etti #1

   

  DSP eski İzmir Milletvekili Rahmi Sezgin, partisinden istifa etti. Sezgin, CHP’den aday olamayınca DSP’den aday yapılanlara tepki gösterdi. 

  "CHP'DE ELEŞTİRDİKLERİNİ KENDİLERİ DSP'DE YAPMIŞ OLDU"

  Sezgin, açıklamasında, "DSP’den aday olanlar direk DSP’li olup da aday olsalardı diyeceğim bir şey yoktu. CHP’den kabul edilmeyip DSP’den aday gösterilmeleri oyları bölmekten öte bir şey değil. Bunun DSP’ye değil AKP’ye yarayacağını düşünüyorum. Benden başka İzmir’de eski milletvekili olup da partide kalan yok. Hepsi başka partilere geçti. Ben üyeliğimi sonlandırmak istemedim. Ancak bu duruma sessiz kalamazdım. Mevcut DSP’lilere saygısızlık yapıldı. Onlardan da bir aday çıkabilirdi. CHP’den gelip aday olanlar, CHP’de eleştirdiklerini kendileri DSP’de yapmış oldu. Benim görüşüme göre uygulama etik değil. Hiçbir beklentim yok. Hiçbir partiye göz kırpmıyorum. Çağdaş, Atatürkçü, laik bir ülkenin ferdi olarak sadece bunun devamını istiyorum." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir