Petrol
99.17
-0.43%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
0.00%
Bitcoin
431.588
-1.53%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Trump kendisini kurtarmak için savaş çıkartabilir

  Doç. Dr. Ahmet Kasım Han, ABD Başkanı Trump'ın koltuğunu sağlamlaştırmak adına özellikle Orta Doğu'da büyük bir savaş çıkarabileceğini söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 12.12.2017 - 04:40
  Trump kendisini kurtarmak için savaş çıkartabilir

  CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'de, ABD-Türkiye ilişkileri ve Orta Doğu'da yaşananlar ele alındı.

  Programın konuklarından Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Kasım Han, ABD Başkanı Trump'ın ülkesinde siyaseten zayıflayan konumunu güçlendirmek için, gerekirse Orta Doğu'da büyük çaplı bir savaş çıkartabileceğini savundu.

  Trump kendisini kurtarmak için savaş çıkartabilir #1

  "DÜNYA YANSA TRUMP'IN UMRUNDA OLMAZ"

  Siyaset bilimci Han, bu tezinin kendisi dışında dünyada bu konuya hakim birçok uzman tarafından dillendirildiğine vurgu yaparak şunları söyledi:

  "Orta Doğu büyük bir savaşa gidiyor. Herkes aldığı pozisyona dikkat etmeli. Trump'ın dünya yansa umrunda değil. Arkadaş kendi hayatını için mücadele ediyor. Kendi hayatı için mücadele eden güçlü bir siyasi liderden daha tehlikeli bir şey olamaz. Çünkü Amerika'da, kendisine oy veren yüzde 30'luk bir kitle ile bir bağı var. Cumhuriyetçi, oldukça düşük bir sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyindeki bir kitleyi mutlu etmeye çalışıyor. Bunlar aynı zamanda Evanjelist dediğimiz kitleyle aynı kitle.

  Bir sene sonra Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu kaybederse ayvayı yer. Niye; Çünkü Cumhuriyetçi partinin bir türlü adayı olamadığı, onlara rağmen başkan seçildiği kendi partisinin milletvekilleri yüzünden panikliyor."

  Trump kendisini kurtarmak için savaş çıkartabilir


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir