Erzincan’da, diyaliz hastası paletli ambulansla hastaneye ulaştırıldı
İHA

Erzincan'ın Çayırlı ilçesine bağlı Ozanlı köyünde, kar nedeniyle hastaneye ve diyalize gidemeyen Hüseyin Candan, 112'yi arayarak yardım istedi.

112 Acil ekipleri, köy yolunun kapalı olması ve dik yokuşlar nedeniyle köye paletli ambulans ile ulaştı.

İlçe merkezine yaklaşık 12 kilometre olan köye ulaşan ekipler, Hüseyin Candan’ı paletli ambulansa alarak hastaneye götürdü. Tedavisi biten diyaliz hastası, tekrardan alındığı ikametine bırakıldı.

“DEVLETİMİZ SAĞ OLSUN, VAR OLSUN”

Diyaliz hastası Hüseyin Candan'ın eşi Gülperi Candan, sağlık ekiplerine teşekkür ederek “Yollarımız kapalıydı. Allah razı olsun. Geldiler, Çayırlı'ya diyalize götürdüler. Devletimiz sağ olsun, var olsun.” dedi.

Erzincan’da, diyaliz hastası paletli ambulansla hastaneye ulaştırıldı

“ALLAH DEVLETE VERSİN, DEVLETTE KÖYLÜYE VERSİN”

Ozanlı köyü muhtarı Hüseyin Kazım Düzgün ise, 112'yi arayarak diyaliz hastası için yardım istediklerini belirterek “Öncelikle yollarımız kapalıydı. 112'yi aradım sabahtan devlet baba yollarımızı hemen açtı. Diyaliz hastamız vardı ve acilen hastaneye gitmemiz lazımdı. Köyümüz Çayırlı'dan 11 kilometre uzaklıkta. Yollarda bayağı kar, kış, kıyamettir. Devlet baba sağ olsun hemen yardıma koştu. Allah devlete versin, devlette köylüye versin.” dedi.

Erzincan’da, diyaliz hastası paletli ambulansla hastaneye ulaştırıldı VİDEO

Tedavisi yapılan Hüseyin Candan, ”Sağ olsunlar ekipler geldiler beni aldılar. Diyalizimi oldum şimdi de beni geri götürüyorlar. Hocalarımız iyi, hemşirelerimiz iyi, doktorlarımız iyi. Allah devlete zeval vermesin.” ifadelerin kullandı.

Erzincan’da, diyaliz hastası paletli ambulansla hastaneye ulaştırıldı

“VESİLE OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK MUTLU OLDUK”

Çayırlı Entegre İlçe Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Akkaya ise, “İki tane diyaliz hastamız vardı. Birisi merkezdeydi birisi de köyde. Ozanlı köyünde Hüseyin Candan isimli vatandaşımız diyalizine gelemediği için devletimizin tahsis etmiş olduğu paletli ambulansla, bize ihbar gelince, ilçe merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunan Ozanlı köyüne gidip hastamızı alıp geldik. Hastamızın diyaliz hizmetinin aksamadan yürümesini temin ettik. Buna vesile olduğumuz için çok mutlu olduk. Biz bu vesileyle, bu hava şartlarında paletli ambulansımızı sadece diyaliz hastaları için değil, ihtiyaç olduğunda evde bakım hastalarında da verimli bir şekilde kullanmaktayız. Gerekiyorsa, çok hassas olduğumuz korona hastalarında yerinde test almak için ambulanslarla ve sağlık ekipleriyle gitmekteyiz. Hiçbir aksamamız olmuyor. Devletimiz, Sağlık Bakanlığımız, Sağlık Müdürlüğümüz her türlü desteği, her türlü imkânı, her türlü donanımı bizlere sağlıyor. Biz bu şekilde hastalarımıza verimli hizmet etmiş olmaktan dolayı, eksiğimiz olmadan hizmet etmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz.” ifadelerine yer verdi.

Erzincan’da, diyaliz hastası paletli ambulansla hastaneye ulaştırıldı

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)