Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
712.692
1.64%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Sağlık Bakanı'ndan Kılıçdaroğlu'na: Rüyanda göremezdin

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, 600 yataklı Sultangazi Devlet Hastanesi'nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu'na eleştirilerde bulundu.
  • 20.09.2014 - 10:10
  Sağlık Bakanı'ndan Kılıçdaroğlu'na: Rüyanda göremezdin

  Sağlık Bakanı ndan Kılıçdaroğlu na: Rüyanda göremezdin #1

  Sağlık Bakanı'ndan Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri Müezzinoğlu, 600 yataklı Sultangazi Devlet Hastanesi'nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Gaziler Günü'ne değindi. Sultangazi'de, adında gazi olan bir ilçede, Gaziler Günü'nü andıklarını ifade eden Müezzinoğlu, şöyle konuştu: "Rabbim, bu ülkenin hiçbir insanını ve bizleri şehit olabilme, gazi olabilme ruhundan uzak tutmasın. Bu milletin hizmetkarı olabilme anlayışından uzak tutmasın. Bu milletin hizmetkarı olabilmeyi, hayat felsefemizin merkezinde tutabilirsek, hiç merak etmeyin ki bu tür eserler hayal ettiğimizin de ötesinde kısa sürede bu milletin önüne gelecek ve bu millet muasır medeniyet seviyesinin üzerinde hak ettiği yeri en kısa zamanda alacaktır. Yeter ki değerlerimizi kaybetmeyelim, yeter ki özümüzü kaybetmeyelim, yeter ki medeniyet anlayışımızın üzerine sabit ayağımızı güçlü koyalım. Şayet sabit ayağımızı o medeniyet değerlerinin üzerine güçlü koyabilirsek, diğer ayağımızı pergel gibi dünyanın her tarafına uzatabilecek ve dünyanın her tarafına güzel örneklerini sunabilecek bir noktaya gelebiliriz." Sağlık alanında son 12 yılda dünyaya, hizmetin en idealinin nasıl olabileceğini örnekleriyle gösterdiklerini ifade eden Müezzinoğlu, 77 milyon insanın sağlığa hakkaniyetli ulaşmasının önünde herhangi bir engel kalmasını istemediklerini bildirdi.

  480 BİN VATANDAŞIMIZA EVDE SAĞLIK HİZMETİ VERİYORUZ

  "Fakirin, fukaranın, engellinin, yaşlının, zorda ve darda olanın yanında olalım. O bize ulaşamıyorsa biz ona ulaşalım" diyen Müezzinoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "O nedenle biz de onun bize ulaşabileceği yolların önündeki engelleri kaldırdık. Onun hastaneye, hekime, ilaca, eczaneye, laboratuvara ve teknolojiye ulaşabilmesinin önündeki bütün engelleri kaldırdık. Daha iyisinin, daha çağdaşın, daha modernin, daha güzelin… Ne gerekiyorsa en idealini, en ücra köşelere kadar getirebilmenin emeğini, gayretini gösterdik. Büyük oranda başardık. Son yıllarda bize ulaşamayanları görmeye başladık ve onun için evde sağlık hizmeti verebilmenin projelerini üretiyoruz. Bugün için 480 bin vatandaşımıza evde sağlık hizmeti veriyoruz." Sultangazi'deki 600 yatak kapasiteli dev eseri en kısa zamanda tamamlayacaklarını söyleyen Müezzinoğlu, "Buraya gelirken Nahit kardeşimi gördüm. Nahit kardeşim, benim aile doktoru olduğum bir kardeşim. Babasını, ailesini tanırım. Ama üstlenici firma olduğunu buraya gelince öğrendim. İşim biraz daha kolaylaştı. Pazarlık yapmam lazım. Gecikmeyi telaffuz etmememiz lazım ve 2016 cümlesini konuşmamamız lazım. En fazla 31 Aralık 2015'te buranın açılışını yapmak istiyoruz" şeklinde konuştu. Müezzinoğlu, 30 yıllık hekim olduğunu belirterek, şunları dile getirdi: "Yaklaşık 15 yıl önce şu cümleleri konuşurduk. 'Alman turist, Antalya'ya gelmiş, burada rahatsızlanmış, Almanya'yı aramış. Ambulans uçak gelmiş, Antalya'dan vatandaşını almış, Almanya'ya götürmüş. Vay anasını. 'Biz adam olamayız, biz bunu başaramayız, bak bunlar nasıl yapıyor ama biz yapamıyoruz' diyerek, bizlere bu cümleleri söylediler ve söylettiler. Çünkü öz güvenin kaybedilmesini istedikleri bir millet pozisyonundayız. 'Biz başaramayız, biz yapamayız, biz adam olmayız' cümlelerini bizlere kabul ettirdiler. Bize bunu meşruymuş gibi sundular. Ama bir Recep Tayyip Erdoğan ki, itiraz etti. 'Bu millet yapar' dedi. 'Bu millet başarır, ben bu millete inanıyorum, güveniyorum' dedi. Dolayısıyla asla 'olmaz' cümlesini hiçbir arkadaşımızın, hiçbir çalışanın, onunla görev yapanın hiçbirine kullanma hakkı tanımadı. 'Yapacaksınız' dedi. 'Başaracaksınız' dedi." Türkiye'nin şimdi ambulans uçak ve helikopterlerinin olduğunu belirten Müezzinoğlu, Filistin'den hastaları getirerek, Türkiye'de tedavi ettiklerini söyledi. Londra'da rahatsızlanan atletin, ambulans uçakla oradan getirilerek tedavi edildiğini anlatan Müezzinoğlu, "Kazakistan'da kaza yapan tır şoförümüz, olağanüstü bir durumu yok, tedavisini orada yapabilir. Ama arıyor 'Sayın Bakanım, Sağlık Bakanlığı ben ülkemde tedavi olmak istiyorum' diyor. Ambulans uçak gidiyor, Kazakistan'dan tır şoförümüzü alıyor ve ülkemize getiriyor. Büyük ülke bu, medeni ülke bu, milletine inanan, milletine güvenen siyaset anlayışı bu."

  EY KILIÇDAROĞLU, RÜYANDA AMBULANS HELİKOPTERİ GÖREBİLİYOR MUYDUN

  Zaman zaman muhalefetin eleştiride bulunduğunu, haklı eleştirilerin başlarının üzerinde yeri olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, "Ama ne olur ya iftira etmeyin, ne olur dedikodu yapmayın, ne olur fitne üretmeyin, ne olur bu milleti ayrıştırmayın, ne olur 'birlikten güç doğar' anlayışıyla bu bayrağın daha güçlü dalgalanmasına gelin siz de yardımcı olun. Ey Kılıçdaroğlu, acaba rüyanda ambulans helikopterleri görebiliyor muydun? Ambulans uçakları rüyanda görsen inanabiliyor muydun? Ama bunu biz millete inanarak, millete güvenerek, milletle beraber, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başardık" diye konuştu.

  216 HASTANENİN İNŞAATI DEVAM EDİYOR

  Temeli atılan 600 yataklı son derece modern hastaneyle birlikte Türkiye genelinde bakanlık olarak yaptıkları 216 hastane inşaatının devam ettiğini söyleyen Müezzinoğlu, bunların 32 bin yatak kapasiteli olduğunu bildirdi. Bakan Müezzinoğlu, 10 milyar liralık yatırım yaptıklarını ve bunların bir kısmının bu yıl hizmete gireceğini ifade ederek, en geç 2016'da 32 bin yatak kapasitesinin bu milletin hizmetinde olacağını bildirdi. Kamu özel işbirliğiyle de 24 bin yatak kapasiteli hastanelerin inşaatının da devam ettiğini söyleyen Müezzinoğlu, "En geç 2018'de Türkiye, bütün hastanelerini yeniden yapmış, tıbbi teknolojisini yeniden çağdaş teknoloji ile donatmış, dünyanın en gelişmiş sağlık hizmetinin verildiği ülke olacak. Bunu biz başarıyoruz. Bunu AK Parti kadroları başarıyor" diye konuştu. Bütün bunları milletin desteğiyle başardıklarını belirten Müezzinoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu sizin desteğinizi, bize güveninizi zedelemek için tuzak kuranlar, oyun oynayanlar, tezgah kuranlar çok oldu. Geçtiğimiz dönemde de birçok fırtınaları sizlerle birlikte atlattık. Dedik ki 'milli irademiz de sağlıklı olmalı, sandığın hukuku da sağlıklı olmalı'. 'Sandığın hukukunu da sizin adınıza dimdik durarak, asla belirli güç odaklarına, tuzak kuranlara prim vermeden milletin hakkını asla kimseye yedirmeyiz' dedik ve sizin hakkınızı kendi hakkımızın da ötesinde bilerek, fedakarlığımızı da yerine getirdik." Muasır medeniyet seviyesindeki hedefe milletle birlikte yürüyeceklerini ifade eden Müezzinoğlu, 'Hastaneyle ilgili tek bir cümle söyleyeceğim. Hastanenin 160 bin metrekare kapalı alanı olacak. Bunu yatak sayısına böldüğümüzde, bir yatak başına 260 metrekare düşüyor" dedi. AK Parti'nin kurulduğu günden itibaren bu milletin kendilerine sahip çıktığını anlatan Müezzinoğlu, "Bu millet, AK Parti'nin kadrolarının ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın hep yanında oldu. Biz de hep milletle beraber yürüdük. Milletimizi fitne ve fesada sürüklemeden hep kucakladık ve kucaklamaya devam ettik. Ne olur birlik ve beraberliğimizi daha güçlü hale getirelim, bizi ayrıştırmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Kardeşliğimiz, komşuluğumuz, milletle bir ve beraber olmamızı daha güçlü noktalara taşıyalım ki o gelecek nesillere, onların hayal ettiği o güzel ülkeyi bırakabilelim" diye konuştu. Daha sonra törene katılan gazilere plaket veren Müezzinoğlu, yapılan duanın ardından 600 yataklı Sultangazi Devlet Hastanesi'nin temelini attı. Bu arada, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Kaymakam Ali Uslanmaz ve bazı milletvekilleri, İstanbul Mehter Takımı eşliğinde Merkez Camisi'nden yürüyerek tören alanına geldi. Mehter takımı da tören öncesinde konser verdi.

  TEMELİ ATILAN HASTANE...

  Uğur Mumcu Mahallesi'nde 46 bin 500 metrekare alan üzerinde inşa edilecek hastanede, teknolojinin tüm imkanları kullanılacak. Arazisi, Sultangazi Belediyesi'nin yaptığı imar uygulamaları ve çalışmalarıyla sağlanan hastane, 160 bin metrekare inşaat alanından oluşuyor. Hastane, 200'ü kadın doğum olmak üzere 600 yatak kapasiteli olacak

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir