Euro
10.157
0.19%
Dolar
8.5535
0.06%
Altın
499.33
0.52%
Borsa
1.361
0%
Bitcoin
340.268
0.49%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Microsoft'tan güvenlik uyarısı: Güncelleştirmeleri hemen yükleyin

  Microsoft, Windows işletim sistemlerinde güvenlik açığı bulunması nedeniyle, kullanıcıları acil olarak güncelleştirmeleri yüklemeye çağırdı.
  • Haber Merkezi
  • 08.07.2021 - 15:21
  Microsoft'tan güvenlik uyarısı: Güncelleştirmeleri hemen yükleyin

  ABD’li yazılım şirketi Microsoft, güvenlik yetkililerinin Windows işletim sisteminde ciddi bir güvenlik açığı bulmasının ardından harekete geçti.

  Windows kullanıcılarını acil olarak güncelleme yüklemeye çağıran ABD'li şirket, PrintNightmare olarak adlandırılan açığa karşı dikkat çekti.

  Söz konusu açık, birden fazla kullanıcının bir yazıcıya erişmesine izin veren Windows Yazdırma Biriktiricisi hizmetinde ortaya çıktı.

  KORSANLAR, BİLGİSAYARLARA SIZIYOR

  Siber güvenlik şirketi Sangfor'daki araştırmacılar tarafından tespit edilen bu açık sayesinde korsanlar; kişilerin bilgisayarlarına programlar yükleyebiliyor, verileri görüntüleyip silebiliyor ve hatta tam kullanıcı haklarına sahip yeni kullanıcı hesapları oluşturabiliyor.

  Güvenlik açığının, Microsoft tarafından geçtiğimiz yıl desteği sonlanan Windows 7 de dahil olmak üzere bütün sürümlerin yüklü olduğu bilgisayarlara zarar verebileceği belirtildi.

  Bu nedenle kullanıcıların, yeni gelen Windows güncelleştirmelerini mutlaka yapması gerekiyor.

  windows

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir