taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9354
6.6194
1277.37
94498.54
243.89

Türkiye'ye likit esrar sokan ABD'linin cezası belli oldu

Adana'da, ABD'den kargoya vererek Türkiye'ye getirdiği likit esrarı, spor salonunda, kargo görevlisinden teslim alırken suçüstü yakalanan 7 dil bilen ABD vatandaşına, yurt dışına çıkış yasağı verildi.

İHA | 28.02.2019 - 09:00..
Whatsapp ile paylaş

Merkez Seyhan ilçesi Cemalpaşa Mahallesi'nde meydana gelen olayda, bir kargo şirketi çalışanları, ABD'den gelen kargonun, hem teslimat adresinde alacak kişinin ismi olmamasından hem de kargodan koku yayılmasından şüphelenerek polise haber verdi.

SUÇÜSTÜ YAPILDI

Bunun üzerine olay yerine, Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geldi. Ekip, kargoyu inceledikten sonra kutuda esrar olduğunu tespit etti. Polis, kargo sahibini belirlemek için belirtilen adresteki spor salonuna gitti. Kargo görevlisi de spor salonuna gelerek, isimsiz paket gönderildiğini söyledi. Bir süre sonra kargo görevlisinin yanına spor yapan bir kadın gelerek kargonun kendisine ait olduğunu söyledi. Kadın, kargoyu aldıktan sonra sivil ekipler, kadının yanına gelerek polis olduklarını söyleyip kutuya el koyup, kadını da gözaltına aldı.

Adana'da likit esrar ele geçirildi VİDEO

Türkiye'ye likit esrar sokan ABD'linin cezası belli oldu


LİKİT ESRAR ÇIKTI

Emniyete getirilen kargo incelendiğinde; içinde 8 şişe içinde 8 mililitre likit esrar, likit esrarı içmekte kullanılan 4 aparat ve 70 gram marihuana olduğu belirlendi. Kargoyu alan S.G.'nin (37), hem ABD vatandaşı hem de Türk vatandaşı olduğu, ABD'de yaşadığı ve şirketleri bulunduğu öğrenildi.

Türkiye'ye likit esrar sokan ABD'linin cezası belli oldu


"KANSER TEDAVİSİNDE KULLANMAK İÇİN GETİRDİM"

Kimyager olduğunu söyleyen genç kadının kargonun kendisine geldiğini ABD'den malzemeleri kendisinin aldığını belirterek, "Ben Türkiye'ye geldim, bir arkadaşımdan rica ettim malzemeleri verdiğim adrese kargo ile gönderdi. Ben kimyagerim esrar ABD'de kanser tedavisinde kullanılıyor. Ben de Türkiye'de kanser tedavisinde kullanmak için getirdim. Bunun için de yetkililerden izin alacaktım. Kesinlikle uyuşturucu ticareti yapmıyorum." dediği ileri sürüldü.

Türkiye'ye likit esrar sokan ABD'linin cezası belli oldu


YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI GETİRİLDİ

Öte yandan, lüks otellerde kalan genç kadının, 7 dil bildiği öğrenildi. Zanlı kadın,ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Savcılıktan sulh ceza hakimliğine sevk edilen kadın, adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılırken yurt dışına çıkma yasağı getirildi.

ABD’li kimyager kadına suçüstü haberi
Türkiye'ye likit esrar sokan ABD'linin cezası belli oldu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir