Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Hayvan Hakları Federasyonu'ndan Başbakan'a çağrı

  Hayvan Hakları Federasyonu, TBMM Çevre Komisyonu'nda ilk 5 maddesi oylanan Hayvanları Koruma Kanunu tasarısını protesto ederek Başbakan'a çağrıda bulundu.
  • 17.06.2014 - 14:51

  Hayvan Hakları Federasyonu'ndan Başbakan'a çağrı #1

  Hayvan Hakları Federasyonu'ndan Başbakan'a çağrı #2

  Hayvan Hakları Federasyonu, TBMM Çevre Komisyonu'nda ilk 5 maddesi oylanan Hayvanları Koruma Kanunu tasarısının onbinlerce hayvanı ölüme götüreceği gerekçesiyle Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı.

  ''KATLİAM YASASINA HAYIR DEYİN''

  Sütlüce'deki Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanan grup, “Sayın Başbakanımız katliam yasasına hayır deyin", “Yeni yasa tasarısını reddediyoruz" yazılı dövizler açtı.

  ''SAHİPSİZ HAYVANLARI DENEY İŞKENCESİNE YOLLAYACAK KARARLAR ALINDI''

  Hayvan Hakları Federasyonu Başkan Yardımcısı Şebnem Aslan'ın da katıldığı açıklamada basın bildirisini oyuncu Elif Baysal okudu. Bildiride, “Orman ve Su İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ve meclise sunulan, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu taslağı üzerindeki TBMM Çevre Komisyonu çalışmalarında ilk 5 madde oylandı. Oylanan maddeler neticesi onbinlerce hayvanı ölüme götürecek olan, sahipsiz kedi ve köpekleri de deney işkencesine yollayacak kararlar alındı.

  ''TÜM GÖRÜŞLER YOK SAYILDI''

  STK'lara görüş sorulmasına rağmen, iletilen tüm görüşler yok sayıldı. Komisyon toplantısına katılan STK temsilcileri ise komisyon başkanı Erol Kaya tarafından sürekli olarak susturuldu ve azarlandı. Daha önceki, sayın başbakan tarafından durdurulan ilk yasa tasarısında yer alan ve on binlerce köpeğin öldürülmesi demek olan, adı doğal park olan tecrit kamplarının adı bu kez, besleme noktaları olarak değiştirildi. Biz hayvan hakları savunucuları biliyoruz ki, besleme noktaları adı altında yine hayvanlar toplanacak, açlık ve ölüme gönderilecek.

  Hayvan Hakları Federasyonu'ndan Başbakan'a çağrı #3

  ''YÜZYILIN İKİNCİ HAYIRSIZ ADA KATLİAMI YAŞANACAK''

  Osmanlının son döneminde İstanbul'da elli bin köpek İngilizler istiyor diye Hayırsız Ada'ya gönderilerek ölüme mahkum edildi. Bu tasarı kanunlaşırsa, yüzyılın ikinci büyük Hayırsız Ada katliamı yaşanacak" denildi.

  ''SAYIN BAŞBAKANIMIZ SON UMUDUMUZ SİZSİNİZ''

  Baysal, “Bizim beklentimiz, geçen defa olduğu gibi sayın başbakanımızın tasarının bu şekli ile çıkmasını engellemesidir. Yani hayvanları yok etmeye yönelik bu yasa tasarısında son umudumuz Sayın Başbakanımız. Kendisine, 'Sayın Başbakanımız, son umudumuz sizsiniz, katliam getirecek bu yasa tasarısına dur deyin' diyerek mektubumuzu iletiyoruz. Sesimizi duyacağına ve bu katliama izin vermeyeceğine tüm kalbimizle inanıyoruz" dedi. Açıklama sonrası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmek üzere hazırlanan mektup, Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'na bırakıldı.

  Görüş Bildir