ensonhaber.com

Kırklareli İl Müdürlüğü, Kurban Bayramı'nda görev başında olup ailesinin yanında olamayacak polislere ve bekçilere "Babalar Günü" sürprizi yaptı.

Emniyet Müdürlüğü'nün "Bir evlat sahibi olsun olmasın her aslında biraz da babadır." diyerek yaptığı sürpriz duygulandırdı.

Polisler hizmet içi eğitime gittiklerini zannetti

Emniyet Müdürlüğü'nde hizmet içi eğitime gittiğini zanneden polis ve bekçiler, sürpriz Babalar Günü kutlaması ile karşılaşınca gözyaşlarını tutamadı.

Eğitim için yerlerine geçtiler

Sürprizle ilgili yayınlanan videoda polis ve bekçilerin hiçbir şeyden haberleri olmadan hizmet içi eğitim için hazırlanan toplantı odasına girdikleri ve yerlerine geçtikten sonra ekrana yansıyan mesajlarla şaşırdıkları gördü.

Her şeyden habersiz 5 baba

Her şeyden habersiz 5 baba, eğitim semineri dinlemeye başladı. Hazırlanan sürprizi görene kadar sıradan bir güne başladıklarını sanıyorlardı.

Hizmet içi eğitim adı altında Polis Memuru Ahmet Şentürk, Ergüven Altuntaş, Özgür Akış ile Bekçi Alican Arık ve Kerem Yaldız’a çocuklarının yer aldığı videoyu izletildi.

Perdeye çocuklarının görüntüleri yansıdı

Eğitmen "Duyunca görünce şaşıracağınız, bir kaç tane görüntümüz var. Müsadenizle bunları bunu size izletmek istiyorum." dedikten sonra perdeye alanda bulunan 5 görevlinin çocuklarının görüntüleri yansıdı.

Yüzler önce güldü

Çocukların kendilerine "Babacım" diye seslenmesini ardından yüzler gülümsemeye başladı.

"Buraya gel"

Görüntülerdeki çocuklar, babaları ile yaptıkları oyunları anlatmaya başladı. Top oynadıklarını, logo ile çiftlik kurduklarını, bebekleriyle oynadıklarını anlatırken, içlerinden birisi "Buraya gel!" diye seslendi.

Çocuklar babalarıyla neler yaptıklarını anlattılar

Babasının aslan sesi yaptığını söyleyen oldu. "Güreş yapıyoruz" diyen kız çocuğu, babasını bir kere de yendiğini anlattı.

Babasını çok sevdiğini söyleyen küçük kız çocuğunu dinleyen polis babanın ise o an yüzü gülümsedi.

"Tatlış seni çok seviyorum"

Videoda bir erkek çocuğu babası için yaptığı resmi gösterirken resmin üzerinde "Tatlış seni çok seviyorum." yazdığı görüldü. Erkek çocuk çizimdeki babasını, Atatürk gibi çizdiğini de ekledi.

Yaşları küçük hayalleri büyük

Bir kız çocuk, bekçilerin daha çok geceleri dolaşarak, bizleri koruduğunu anlattı.

Babaları için yaşacaklarını sıralayan çocuklar "Babamın bütün hayallerini gerçekleştirmek istiyorum.", "Babama araba alma konusunda yardımcı olurum.", "Onu daha çok güçlendirip daha çok işlerinde başarılı olmasını için güçlendirirdim." cümlelerini kurdular.

"Seninle gurur duyuyoruz babacım"

Çocukların son sözleri "Seninle gurur duyuyoruz babacım. Babalar Günün kutlu olsun. Karanlık hep vardır. Çabaların ışıktır, sen bizim ışığımızsın." oldu.

Gözyaşları sel oldu

Sürpriz bu kadarla bitmemişti. Görüntülerdeki çocuklar video bitince birden ellerindeki çiçek ve hediyelerle salona doldu. Polis ve bekçiler bu anlarda gözyaşlarını tutamadı.