Petrol
97.78
1.17%
Euro
18.3685
0.38%
Dolar
17.944
-0.03%
Altın
1.033
0.22%
Borsa
2789
0.00%
Bitcoin
421.564
-2.42%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Adıyaman'ın Ugandalı gelini

  Adıyaman'ın Ugandalı gelini

  24 yaşındaki Ugandalı genç kız, Adıyamanlı Cengiz Çakılkaya ile evlendikten sonra Müslüman olup Elif ismini aldı.
  • 24.08.2017 - 12:18

  Uganda'dan 2 yıl önce akrabalarını ziyaret için Türkiye'ye gelen Jennifir isimli genç kız, Cengiz Çakılkaya ile tanışıp evlendi.

  9 DİL BİLİYOR

  Müslümanlığı seçtikten sonra Elif adını alan Ugandalı genç kız, 9 yabancı dil biliyor.

  Adıyaman'ın merkeze bağlı Palanlı köyüne yerleşen 24 yaşındaki Ugandalı Elif'in 9 ay önce "Rabia" adını verdiği bir kızı oldu.

  Adıyaman ın Ugandalı gelini #1

  Adıyaman'ın Ugandalı gelini VİDEO

  KÖYÜN EN HAMARAT GELİNİ

  İngilizce, Fransızca, Kürtçe, Türkçe, İspanyolca, Somalice, Afrikanca, Rusça ve Samoa dillerini bilen Elif, gelin geldiği Palanlı köyünün en hamarat gelini olarak anılıyor.

  Adıyaman ın Ugandalı gelini #2

  NASIL TANIŞTILAR

  Köyde eşi ile birlikte tarlalarda çalışan Elif, tanışma hikayelerini ve yaşadıklarını anlattı: "Türkiye çok sevdiğim bir ülke. Her fırsatta İstanbul'da akrabalarımızı ziyarete geliyordum. En büyük hayalim de İstanbul'a yerleşip büyük bir şirkette çalışmaktı. 9 dil bildiğim için bu hayalimi gerçekleştireceğime inanıyordum. Cengiz'le bir alışveriş merkezinde karşılaştık, göz göze geldik. Ben Türkçe bildiğim için 'Bana neden bakıyorsunuz?' dedim. O da 'Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Siz nerelisiniz?' diye sordu. Ben de Ugandalı olduğumu söyleyince 'Size bir şey ısmarlayabilir miyim?' dedi. Teklifini kabul ettim. Kahve içtik, tanıştık. Daha sonra ben ülkeme döndüm ve Facebook üzerinden görüşmeyi sürdürdük. İki yıl önce bana evlenme teklifinde bulundu ben de kabul ettim. O kararı aldıktan sonra buraya gelmem gerekiyordu. Başta bu durum benim için epey zordu. Çok farklı bir kültür. Ama Cengiz'e olan aşkım yüzünden her şeye zor da olsa alıştım."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir