Anüsünden içeri silikon sıkılan köpek öldü

İnsanlığın bir kez daha sorgulanacağı olay, yaklaşık 2 hafta önce İstanbul Karaköy Tersane Caddesi Haliç Metro Köprüsü girişinde yaşandı.

KÖPEĞİ VETERİNERE GÖTÜRDÜLER

Hayvanseverler Merve Şenol, Ece Aykul Taş ve Sevde Yılmaz, kendilerine gelen bir ihbarı değerlendirerek semtin çevresinde gezintiye çıktı. Kadınlar, yeşillik alanda ihbar edilen köpeği zayıflamış halde dolaşırken gördü. Köpeğin anormal hareketler sergilemesi üzerine hayvansever kadınlar, onu inşaat işçilerinin de yardımıyla yakaladı. Hayvansever kadınlar, “Coffee” adını koydukları köpeği, hemen tedavi için Şişli’de bir veteriner kliniğine getirdi.

Anüsünden içeri silikon sıkılan köpek öldü VİDEO

ANÜSÜNDEN İÇERİ SİLİKON SIKILMIŞ

Burada veteriner hekim tarafından röntgenleri çekilen köpeğin anüsünde, silikon ve benzeri inşaat malzemeleri olduğunu görüldü. Gördükleri manzara karşısında şok olan hayvansever kadınlar ve hekim, hayvanın anüsüne silikon tabancası sokularak bağırsaklarına kadar silikon sıkıldığını tespit etti. Durumu fark edilen köpek, hekimler tarafından ameliyata alındı. Yapılan ameliyat sonucunda köpeğin içerisindeki maddeler çıkarıldı. Ancak köpek, içerisinde katılaşan maddelerin organlarını parçalaması nedeniyle tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Anüsünden içeri silikon sıkılan köpek öldü

"BU VAHŞETİN SONU YOK"

Köpeği arkadaşlarıyla birlikte veteriner kliniğe getiren Merve Şenol, “Karaköy’de bir köpeğin zayıf olduğu ve yakalanamadığı söylendi. Daha sonra bir arkadaşıma ulaştım. Yaklaşık 2 hafta boyunca köpeği yakalamaya çalıştık. Bu sırada tedavi sponsoru bulundu. Yakalandıktan sonra da, tedaviye sponsor olmaktan vazgeçti. Buna rağmen biz onu bu durumda bırakmak istemedik. Sonra veteriner hekim Eren bey ile görüştüm. O da kendilerine getirebileceklerini söyledi. Biz de buraya getirdik. Çok zayıftı, azar azar yemek yiyordu ve insanlardan sürekli kaçıyordu. Yakaladıkları esnada çığlık atıyordu, insanlarla göz teması bile kurmuyordu. 2 hafta sonra halsizleşmeye başlayınca, biz yaklaşmaya başladık. O sırada inşaat işçileri yardım etti ve köpeği yakaladılar. İnşaat işçilerinden biri ‘tinerciler makatından böyle bir madde enjekte edilmiş olabilir’ dedi. Röntgen çekilince sonuçları gördük. Ameliyat sonrasında da fazla sürmedi ve hayatını kaybetti. Biz ne kadar mücadele edersek edelim, bu vahşetin bir sonu yok” ifadelerini kullandı.

"BAĞIRSAĞIN TAMAMI YAPI MALZEMESİYLE DOLUYDU"

Köpeği ameliyat eden veteriner hekim Eren Dedecanoğlu, “Köpekte yüksek ateş vardı. Genel durumunu toparlamaya çalıştık. Sonrasında röntgen çektiğimizde, kalın bağırsak komple bir maddeyle doluydu. Üzerinden de baya vakit geçmiş. Bağırsağı çevreleyen dokuları öldürmüştü. Operasyonla bunu temizlemeye çalıştık ve yaklaşık 3 buçuk saat sürdü. Ameliyattan sonra 5-6 saat hayatta kaldı, sonrasında da kaybettik” dedi.