Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
480.656
1.20%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 16 C

  Balıkesir'de hafriyat alanında toprak kayması meydana geldi

  Balıkesir’de hafriyat çalışması yapılan arsada toprak kayması meydana geldi. Toprak kayması yaşanan bölgede bulunan 2 apartmandaki toplam 18 daire, tedbir amaçlı boşaltıldı.
  • DHA
  • 27.01.2022 - 01:51
  Balıkesir'de hafriyat alanında toprak kayması meydana geldi

  Balıkesir Karesi ilçesi, Atatürk Mahallesi, Keçeci Sokakta yapılacak olan apartmanın hafriyat çalışmaları sırasında, saat 22.00'de toprak kayması meydana geldi.

  İhbar üzerine olay yerine zabıta, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi. Zabıta ekipleri tarafından hafriyat çalışmasının yapıldığı alanın yanında bulunan sokakların girişleri kapatıldı.

  2 APARTMAN TAHLİYE EDİLDİ, VATANDAŞLAR POLİSEVİ VE OTELLERE YERLEŞTİRİLDİ

  Toprak kaymasının olduğu bölgeye birkaç metre mesafede toplam 18 hanenin bulunduğu 2 apartmanda yaşayan vatandaşlar evlerinden tahliye edildi. Tahliye edilen vatandaşlar geceyi güvenli şekilde geçirmeleri için yakında bulunan polisevi ve otellere yerleştirildi.

  Balıkesir de hafriyat alanında toprak kayması meydana geldi #1

  "HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALMAYA ÇALIŞIYORUZ"

  Bölgede güvenlik önlemlerinin alındığını bildiren Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, "Atatürk Mahallesinde, Eski Vali Konağı dediğimiz bölgedeyiz. Burada yapımı devam eden inşaatın, hafriyat aşamasının sonuna gelinmiş ama su patlamasından ötürü toprak kayması oluşmuş. Biz yine de herhangi bir risk oluşturmaması adına toprak kaymasının yanındaki 2 apartmanı boşalttık. Tedbir amacıyla boşalttığımız apartmanların bir tanesinde 11 hane, diğerinde 7 hane bulunuyordu. Vatandaşlarımızı da en yakın otellerimize ve polis evine yerleştirdik. İnşallah sabah Allah nasip ederse burada yastıklama ve dolgusunu yaparak da her türlü önlemi almaya çalışıyoruz. Burada yaşayanlarımıza ve bu inşaatı yapanlara da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

  Balıkesir de hafriyat alanında toprak kayması meydana geldi #2

  Balıkesir de hafriyat alanında toprak kayması meydana geldi #3

  Balıkesir de hafriyat alanında toprak kayması meydana geldi #4

  Balıkesir de hafriyat alanında toprak kayması meydana geldi #5

  Balıkesir de hafriyat alanında toprak kayması meydana geldi #6

  Balıkesir de hafriyat alanında toprak kayması meydana geldi #7

  Balıkesir de hafriyat alanında toprak kayması meydana geldi #8


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir