Euro
15.1997
-0.20%
Dolar
13.6149
-0.26%
Altın
787.3890
-0.09%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
514.355
2.84%
1ºC
İstanbul
Açık 1 C

  Beşiktaş'ta açılış için bırakılan torpiller panik yarattı

  Ortaköy'de Cumhuriyet Bayramı gününde açılması planlanan 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Anıtı önünde patlama sesi duyuldu.
  • DHA
  • 29.10.2017 - 03:41
  Beşiktaş'ta açılış için bırakılan torpiller panik yarattı

  Ortabayırı Sokak'ta saat 00.00 sıralarında meydana gelen olayda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü açılması planlanan 15Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet  Anıtı önünde patlama sesi duyulması üzerine mahalle sakinleri korkuyla dışarı çıktı.

  Beşiktaş ta açılış için bırakılan torpiller panik yarattı #1

  ÇOK SAYIDA POLİS EKİBİ SEVK EDİLDİ

  İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bölgeye gelen polis ekipleri sokağın giriş ve çıkışlarını güvenlik şeridi çekerek önlem alırken, olay yeri inceleme polisleri çevrede delil araştırması yaptı.

  Beşiktaş'ta açılış için bırakılan torpiller panik yarattı VİDEO

  Beşiktaş ta açılış için bırakılan torpiller panik yarattı #2

  İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ OLAY YERİNDE

  Olayın ardından bölgeye Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Caner Çoşar da geldi. Olay yerinde inceleme yapan Çoşar polislerden bilgi alarak bölgeden ayrıldı.

  Beşiktaş ta açılış için bırakılan torpiller panik yarattı #3

  AÇILIŞ İÇİN GETİRİLEN TORPİLLER PATLADI

  Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından patlamanın açılış nedeniyle alana getirilen torpillerin, protokol alanı montajını yapan işçilerin çalıştığı sırada henüz bilinmeyen bir nedenle patlaması sonucu oluştuğu belirtildi.

  Beşiktaş ta açılış için bırakılan torpiller panik yarattı #4

  "BÜYÜK BİR PATLAMA SESİ DUYULDU"

  Olay yeri yakınında oturan şarkıcı Mustafa Sandal'ın Teyzesi Sema İleri de yaşananları anlattı.

  Büyük bir patlama sesi duyduğunu söyleyen İleri, “Biz hepimiz evde oturuyorduk. Bir anda çok büyük bir patlama sesi geldi. Bu patlama sesinden sonra kapıyı açtığımız an bütün bir mahallede büyük bir beyaz duman vardı. Ne olduğunu anlayamadık, çünkü anıt hazırlanıyor, iki aydır hazırlanıyorlar. Koşarak geldik. Zabıtalar ve işçiler de vardı. Yukarı çıktılar.  Dumanın ne olduğunu anlayamadık. Sonra Emniyet teşkilatımız ve Beşiktaş ilçe emniyet müdürümüz buradaydı." dedi.


  Görüş Bildir